Gastroslovník

Zde najdete snad úplně vše o nejrůznějších potravinách a surovinách - ovoci, zelenině, masu, rybách, luštěninách atd. Nechybí ani jednoduché vysvětlení různých kuchařských výrazů nebo gastronomických názvů postupů. V tomto rozsáhlém gastronomickém slovníku najdete požadované informace nejen podle abecedy, ale i pomocí fulltextového vyhledávání. Pro ještě jednodušší a rychlejší hledání lze využít i jednotlivé kategorie.

Jablečný ocet

JABLEČNÝ OCET – anglicky apple cider vinegar je ocet vyráběný z jablek, jablečného vína nebo moštu. Zdravý a výrazný Jablečný ocet obsahuje silné aromatické látky a je skvělý pro dochucování zeleninových pokrmů. Je výborný pro zlepšení metabolismu, pomáhá při hubnutí. Historie Jablečný ocet znali již staří Římané a Řekové i Egypťané a Babylóňané. Ti všichni ho používali pro jeho léčivé účinky. Vzhled, chuť a vůně Jablečné octy jsou jemně…

Jablko

JABLKO latinsky pupillam, anglicky apple,francouzsky pomme neboněmecky Apfel je plod stromu jabloň domácí - lat. domum pupilám. Jablka mezi nejrozšířenější a nejoblíbenější ovoce nejen ve střední Evropě, ale na celém světě. Po citrusových plodech, banánech a hroznovém víně jsou čtvrtý nejvíce pěstovaný druh ovoce. Krásné, chutné, voňavé, zdravé… Jablka patří mezi ovoce, které člověk zná a konzumuje od dávných dob. Jablko bylo na planetě již…

Jadel

Jadel je český pletený a pařený sýr s kravského nebo ovčího mléka. Podobně jako například mozzarella se Jadel ukládá do slaného nálevu, aby neztratil svoji typickou chuť a nevyschlo. Jadel se neroztéká ani při zahřátí na vyšší než běžnou teplotu. V České republice Jadel vyrábí několik větších mlékáren. Je zde velmi oblíbený, často se jím nahrazují dražší nebo méně dostupné podobné sýry z jihu Evropy.

Jagdsalami – fermentovaný, sušený

Jedná se o dokonale sušený, tvrdý salám. Tento Rohwurst je vyrobený z hovězího a vepřového masa, kořeněný je pepřem a česnekem. Obvykle se tvaruje do šišek na průřezu hranatých. Jagdsalami měří 25cm a široký je 5cm.

Jagdwurst – vařený

Jagdwurst je lovecký salám vyrobený z jemně mletého vepřového nebo krůtího masa, prokládaného kousky vepřového nebo hovězího masa. Salám je měkký, někdy se udí, měří 30cm a široký je 10cm. Podává se zastudena, nakrájený na tenké plátky.

Jáhly

Jáhly patří mezi obiloviny. Jedná se o proso zbavené slupky. Jáhly obsahují železo, křemík, karoteny, vitamin B a minerály. Kuchyňská úprava je podobná jako u rýže - jáhly spaříme vroucí vodou, zalijeme je další vroucí vodou a uvaříme doměkka. Z jáhel připravujeme sladké i slané pokrmy.

Jahoda zahradní (Fragum)

JAHODA ZAHRADNÍ - latinsky Fragum, anglicky strawberry, francouzsky fraise neboněmecky Erdbeere - je plod, rostoucí na rostlině jahodník zahradní - lat. Fragaria x anananssa. Odborně je jahoda souplodí nažek na šťavnatém zdužnělém květním lůžku. Toto souplodí nažek vytváří nepravý plod… Krásné, lahodné a voňavé pokušení… Jahody jsou v naší zeměpisné oblasti první zralé letní ovoce. Sezona čerstvých jahod není nijak dlouhá. Původ a historie …

Jak dlouhodobě uchovat suroviny

Konzervace potravin může významně prodloužit jejich trvanlivost. Mnoho surovin a potravin ale můžeme běžně a bez problémů koupit každý den, a tak je v mnoha případech dlouhodobá konzervace téměř zbytečná. Vyplatí se spíše o sezónních produktů. Způsoby dlouhodobého uchování Mražení je nejpoužívanější možnost, kdy suroviny a potraviny ve vhodném obalu vystavíme velmi nízkým teplotám. Zmražené by ale neměly být dobu delší než jeden rok. Sušení…

Jak dokonale zavařovat

Zavařování  je velmi používaný způsob konzervace ovoce, zeleniny a mnoha dalších surovin i potravin, ale třeba i hotových jídel.  Dobře zavařené produkty vydrží i několik roků ve stavu, kdy jsou vhodné k další kuchyňské úpravě. Zavařování je velmi jednoduchý způsob konzervace vysokými teplotami. Připravené produkty se vloží samostatně nebo s vhodným nálevem do sklenice. Ta se uzavře víčkem a ponoří na určitou dobu do horké nebo vařící vody. Zde…

Jak nakupovat, zpracovávat a uchovávat suroviny

Potraviny a suroviny bychom měli nakupovat nejen s ohledem na kvalitu, ale i na potřebné množství. Důležitá je samozřejmě i cena, ale ta často kvalitě a množství neodpovídá. Nejdůležitějšími údaji jsou složení, výrobce nebo dodavatele, datum výroby, doporučené spotřeby a minimální trvanlivosti. Čerstvé potraviny Z čerstvých potravin se vaří podstatně lépe, a také konečná chuť připraveného jídla je samozřejmě zcela jiná, než pokud se používají…

Jak nejlépe strouhat sýry

Nastrouhané sýry mají v studené i teplé kuchyni mnoho možností použití. Vždy je ale potřeba použít správný druh sýra, který by měl být i kvalitní. Vhodné sýry na strouhání Ke strouhání se hodí různé druhy sýrů. U nás se používá především Eidam, vhodné  jsou i ostatní tvrdé sýry jako Ementál, Gran Moravia, Parmezán a Gouda. Používá se i Mozzarella nebo různé směsi sýrů. Strouhání K strouhání sýra je potřeba kvalitní struhadlo nebo kráječ.…

Jak správně grilovat steaky

Grilování steaků vyžaduje určitou zručnost i zkušenost,vždy je potřeba použíte opravdu správný druh masa a dodržet postup přípravy i dobu grilování. Grilování steaku Porterhouse Porterhouse je velmi oblíbený steak a recept na jeho přípravu by měl znát každý, kdo rád griluje. Vhodnou metodou tepelné úpravy je přímé grilování při vysoké teplotě, doba grilování je 14 až 20 minut.  Před položením masa na gril potřeme kouskem tuku ze steaku žebra…

Jak správně používat a uvařit

Základem přípravy jídel je nejen správný výběr jednotlivých ingrediencí a jejich kvalita, ale i znalost možností jejich použítí, přípravy a úpravy. Zde se dozvíte mnoho informací o používání různých ingrediencí a potravin, ale i rady a triky, s kterými bude vaření jednodušší a v mnoha případech i rychlejší a tím samozřejmě i levnější. Koření a bylinky jsou v kuchyni nezbytné ingredience. Koření se v teplé i studené kuchyni používá k vylepšování…

Jak správně skladovat suroviny

O trvanlivosti potravin a surovin se rozhoduje již při nákupu. Z různých informací u zboží jsou mimo složení nejdůležitějšími údaji hlavně data výroby a spotřeby, případně datum minimální trvanlivosti. V mnoha případech jsou také uvedeny vhodné skladovací podmínky. K uskladnění potravin a surovin jsou v kuchyni různé skříňky, skříně a police, ale také samozřejmě i lednice a mrazák, v některých případech se využívají spíže a sklepy. Odborně se…

Jak správně skladovat zeleninu

Skladování zeleniny na delší dobu se v současné době už nevyužívá tolik, jako dříve, protože v obchodech je dostupná v podstatě celý rok. Pokud se ji ale rozhodneme uskladnit, je nutné dodržet několik základních pravidel, jako třeba vhodné prostory a podmínky, ale i oddělené skladování zeleniny a ovoce, a samozřejmě také i samotný způsob jejího uložení.   Základní pravidla pro správné uskladnění zeleniny Kvalitní zelenina Vhodné prostory…

Jak správně uvařit rýži - video

Vaření rýže není nic složitého, ale pokud ji chcete mít uvařenou opravdu tak, jak má správně být, podívejte se na video s šéfkuchařem Radkem Šubrtem... Příprava rýže Před tepelnou úpravou je potřeba rýži připravit. Pokud nekupujete rýži v sáčcích, je potřeba ji zbavit nečistot a pořádně proprat, abychom ji zbavili škrobu. Rýži přebereme a odstraníme z ní případné drobné kamínky Po vyčištění propláchneme několikrát pod studenou vodou …

Jak uvařit nejlepší rizoto

Rizoto se v originální italské receptuře připravuje z krátké kulaté rýže, nejlépe rýže Arborio, Carnaroli nebo Vialone Nano. Tato úprava rýže pochází ze severní část Itálie, kde se v Lombardii a kraji Veneto rýži v podnebí Pádské nížiny velmi dobře daří. Rizoto je tradiční jídlo milánské kuchyně a na jídelních lístcích restaurací je často nabízené ve více variantách, než těstoviny.  Podává se  jako předkrm nebo hlavní chod, většinou  ale jako…

Jak vyrobit vynikající domácí těstoviny

Výhodou domácích těstovin je i možnost různého ochucení a vylepšení jejich vzhledu např. bylinkami nebo drceným pepřem – v tom případě budou tečkované. Použije-li se celozrnná mouka, budou mít těstoviny mírně ořechovou příchuť. Vmícháním 10 gramů sušených jemně umletých nebo v hmoždíři utlučených hub a 1 lžíce velmi jemně sekané petrželky se vytvoří houbové těstoviny. Na výrobu domácích těstovin je potřeba těsto z několika základních ingrediencí…

Jalovec obecný - jalovčinky

Jinak jalovčinky, jalovcové borůvky, boleráz. Používáme bobule, čerstvé a sušené, mleté i celé. Jalovčinky voní jako jehličnatý les, jejich chuť je lehce pryskyřičnatá a sladce kořenitá. Jsou typickým kořením k pokrmům ze zvěřiny, např. k srnci či k divokému kanci. Hodí se také k hovězímu, vepřovému i jehněčímu masu, ochucujeme jimi červené i bílé zelí, červenou řepu, ředkev a mrkev. Látky v jalovčinkách obsažené chutnají po ginu. Rozmačkaný…

Jamón Ibérico

Šunka vyráběná z masa černých iberských prasat. Patří k nejlepším vzduchem sušeným šunkám na světě a k nejdražším masným výrobkům. Jamón Ibérico zraje 14-36 měsíců. Má podlouhlý tvar a lehce mramorované, růžové až purpurové křehké maso. Konzumuje se nakrájená na tenké plátky a měla by mít pokojovou teplotu. Šunku uchováme na suchém, chladném místě a na řezu ji přikryjeme proužky slaniny, aby nevysychala.

Japonská kuchyně

Kuchyně Japonska je jednou z nejdravějších. Samotné vaření je ještě povýšeno o umění typického japonského servírování. Nejpoužívanější suroviny Základními ingrediencemi japonské kuchyně jsou: rýže, zelenina, ryby a mořské plody. Japonské pokrmy jsou často připravené z čerstvých ingrediencí s minimální tepelnou úpravou, často syrové, podávané studené nejčastěji s rýží. Jiné pokrmy se tepelně upravují, nejčastěji vařením, dušením či smažením.…

Jarlsberg

JARLSBERG je norský sýr určený ke krájení. Vzhled, chuť, vůně… Jarlsberg má kulatý tvar o průměru 30 cm, jeho hmotnost je asi 10 kg a výška 10 cm. Těsto je zlatožluté s většími oky, které připomínají Ementál. Tento sýr chutná lahodně s ořechovým nádechem. Obsahuje 45 % tuku v sušině. Výroba Jarlsberrg se vyrábí z kravského mléka sráženého syřidlem. Na jemná zrna rozřezaná sýřenina se ukládá do forem na dva dny a zde se také lisuje. Bochníky…

Jasmínová rýže

JASMÍNOVÁ RÝŽE, anglicky Jasmine rice, thajsky Khao hom mali, je název pro odrůdu dlouhozrnné rýže (Oryza sativa). Výskyt a historie Jasmínová rýže se pěstuje především na severu Thajska, s jejími políčky se ale můžeme setkat i v Kambodži, Laosu nebo Vietnamu. Tato odrůda je velmi populární zejména v již zmiňovaném Thajsku, s oblibou si ji však vychutnávají lidé z celého světa. Vzhled a vlastnosti Jasmínová rýže se velmi podobá rýži Basmati,…

Jateční hmotnost

Jedná se o označení pro hmotnost těla zvířete jatečně opracovaného, případně později zpracovávaných částí.

Játrové salámy

Jsou to vařené masné výrobky obsahující více než 10% jater. Lze je roztírat ve studeném stavu.

Jausenwurst – vařený

Brühwurst se středně hrubou strukturou a jemnou chutí. Jausenwurst je vyrobený z kořeněného hovězího masa, libového vepřového masa a hřbetního tuku. Masová směs se pojí bramborovým škrobem, spařuje se a nakonec udí nad březovým kouřem. Jausenwurst je dlouhý 15cm a široký 3cm. Konzumuje se zastudena.

Javorový med

JAVOROVÝ MED je vzácnější druh medu, nebývá každý rok. Vedle javorů kvete v tu dobu hodně jiných rostlin a včely se často krmí i na nich. Vzhled, chuť, vůně… Tento med je světlejší, s nazelenalým odstínem. Obsahuje převážně jednoduché cukry, je tedy velmi sladký, ale zároveň dobře stravitelný. Zdraví Med z javorových květů obsahuje hodně pylu, tudíž se hodí jako alternativní léčba pro alergiky pomocí pylového antigenu. Obsahuje také vitamin…

Jazyk drsný

Vyskytuje se ve východním Atlantském oceánu a ve Středozemním moři. Jazyk drsný má oválné tělo, pokryté vlasovitými šupinami. Na spodní straně těla chybí prsní ploutev. Ryby dorůstají do délky 20cm. Maso je velmi chutné, hodí se ke smažení na másle při nízké teplotě.

Jazyk klínový

Vyskytuje se ve východním Atlantském oceánu a v západním Středozemním moři. Žije v hloubkách do 100m. Jazyk klínový má na rozdíl od ostatních jazykovitých protáhlejší tělo, zbarvení je tmavě pískové. V některých lokalitách je oblíbenější rybou než jazyk obecný. Prodává se běžně na rybích trzích ve Španělsku, kde je velmi ceněný. Maso je vhodné ke smažení a pečení v troubě.

Jazyk obecný

Je rozšířený od jižního Norska po Senegal a ve Středozemním moři. V Evropě se vyskytuje několik příbuzných druhů, z kulinářského hlediska rovnocenných. Jazyk obecný dorůstá do délky 70cm. Patří k nejchutnějším mořským rybám. Maso je křehké, vhodné k pošírování, dušení, vaření v páře, pečení v troubě a smažení. Filety se často připravují plněné. Teplota při úpravě nesmí být příliš vysoká, maso by ztvrdlo.

Jazyk okatý

Vyskytuje se od západního pobřeží Afriky po Biskajský záliv, je rozšířený ve Středozemním moři. Jazyk okatý dorůstá do délky max. 20cm. Maso je velmi chutné, hodí se především ke smažení na másle při nízké teplotě.

Jazyk písečný

Je rozšířený v teplejších pásmech Atlantského oceánu, v západním Středozemním a Jaderském moři. Ryby dorůstají do délky 40cm, tělo mají zbarvené hnědožlutě až červenohnědě. Maso je střední kvality, většinou se prodává mražené. Hodí se k pošírování, dušení, vaření v páře, smažení a pečení.

Jazyk pruhovaný

Vyskytuje se v Atlantském oceánu a ve Středozemním moři. Je blízkým příbuzným jazyka cuneata. V Itálii na rybích trzích se jazyk pruhovaný prodává čerstvý i mražený. Ryby dorůstají do délky 35cm. Maso je velmi chutné, vhodné ke smažení na másle.

Jazyk žlutý

Je rozšířený ve východním Atlantiku a v celém Středozemním a Marmarském moři. Jazyk žlutý je nejmenším zástupcem čeledi jazykovitých, dorůstá jen do délky 15cm. Prodává se často na trzích s rybami v Itálii, Francii a na Kypru. Maso je vynikající, vhodné ke smažení na másle při nižší teplotě nebo k pečení v troubě a fritování.

Jedlý kaštan

JEDLÝ KAŠTAN – latinsky Castanea sativa Mill je plod kaštanovníku setého, jinak také kaštanovníku jedlého. Strom patří do čeledi bukovitých, je listnatý, opadavý. Není kaštan jako kaštan Kaštan jedlý je vyhlášenou pochoutkou, kterou máme spojenou se zimou. Nepleťte si ho však s kaštanem jírovcem, na tom byste si moc nepochutnali. Původ a historie Původně kaštan jedlý pochází z oblasti Malé Asie a je hojně rozšířen na jižních svazích…

Jehlice rohozobá

Je rozšířená u všech evropských pobřeží od Norska směrem na jih, vyskytuje se také ve Středozemním moři. Jehlice dorůstá délky až 90cm, většinou měří jen do 50cm. Hřbet má nazelenalou barvu, po bocích se táhne podélný zelený pruh. Maso jehlic je pevné, lahodné. Hodí se na přípravu rybích polévek nebo ke smažení a uzení. Menší ryby lze dusit vcelku.

Jehněčí bok

Hrudí a bok patří k méně žádaným částem jehněčího a skopového masa. Hrudí má poměrně vysoký podíl tuku. Špička hrudí se odděluje většinou mezi čtvrtým a pátým žebrem. Jehněčí bok patří k nejlevnějším částem jehněčího masa, je tučný. Hrudí i bok obsahují hodně vaziva, vyžadují proto dlouhou tepelnou úpravu. Bok po vykostění je vhodný zejména na přípravu rolády. Hrudí se hodí na polévky, guláše, ragú nebo perkelty. Jednotlivá žebírka můžeme i…

Jehněčí hlava

Jehněčí, skopová a ovčí hlava sestává zejména z kostí, podíl masa je nízký. Dobře očištěná hlava se vaří v mírně osolené vodě spolu s ořezy a kostmi 1,5-2 hodiny. Získáme silný jehněčí vývar.

Jehněčí hřbet

Hřbet neboli karé (cemr) je velmi hodnotnou částí jehněčího nebo skopového masa. Je složen ze dvou částí: z předního vysokého hřbetu se žebírky a z bezžeberní zadní části hřbetu, nazývané nízký hřbet, s ledvinkou a panenkou (svíčkovou). Maso z jehněčího hřbetu je jemně vláknité, libové. Lze zakoupit celý vykostěný pruh svaloviny (ledvinka). Křehčí maso poskytují obě uvnitř ležící svíčkové (panenky, filety). Hřbet mladých zvířat se většinou…

Jehněčí hrudí

Hrudí a bok patří k méně žádaným částem jehněčího a skopového masa. Hrudí má poměrně vysoký podíl tuku. Špička hrudí se odděluje většinou mezi čtvrtým a pátým žebrem. Jehněčí bok patří k nejlevnějším částem jehněčího masa, je tučný. Hrudí i bok obsahují hodně vaziva, vyžadují proto dlouhou tepelnou úpravu. Bok po vykostění je vhodný zejména na přípravu rolády. Hrudí se hodí na polévky, guláše, ragú nebo perkelty. Jednotlivá žebírka můžeme i…

Jehněčí kolena

Jehněčí kolena (kližky) jsou přední – z plece, nebo zadní – z kýty. Zadní kolena jsou masitější, s vyšším podílem vaziva. Maso z kolen má intenzivní chuť, je libové. Vcelku a s kostí jsou kolínka vhodná k dušení při nízké teplotě, lze je i péct v troubě. Ze zadního kolena nasekaného na plátky připravíme steaky ke grilování. Vykostěné maso z kolena můžeme dusit na způsob kari, z kolena vařeného s kostí připravíme silný základní vývar. Kolena…

Jehněčí krk

Krk (krkovička) sestává z pěti krčních obratlů. Stejně jako zákrčí (šrůtka) se odděluje od hrudí a hřbetu mezi šestým a sedmým obratlem. Jehněčí krk můžeme zakoupit se šrůtkou, nebo bez ní. Maso z krkovičky a šrůtky je šťavnaté, dobře prorostlé. Z jehněčího krku bez kostí a šrůtky připravujeme guláš, perkelt, ragú nebo kari. Maso lze také nakrájet na steaky, které smažíme nebo grilujeme. Nevykostěný krk se šrůtkou je dobře prorostlý, vhodný k…

Jehněčí kýta

Jehněčí kýta je masitá, představuje hodnotnou část jehněčího zadního masa. Lze ji rozdělit na jednotlivé části – ořech, vrchní a spodní šál. Kýty menších jehňat se většinou připravují vcelku, někdy se obě kýty pečou nerozdělené. Kýta se dá rozdělit i na příčné půlky. Maso z jehněčí kýty je křehké, libové, jemně vláknité a má pikantní chuť. Mladší jehňata mají maso světle až cihlově červené, tuk je čisté bílý. Kýta starších ovcí má…

Jehněčí maso

Zpravidla se jedná o maso z mladých zvířat, jehňat. Nejžádanější je maso z „mléčného“ jehněte (francouzsky „agneau de lait“). Jehněčí maso je z kulinářského hlediska více ceněné než maso skopové, z dospělých kusů (viz Mouton). Kvalitní jehněčí maso by mělo mít jemný bílý tuk a růžovou barvu na čerstvém řezu. Skopové je tmavší. Nejkvalitnější jehněčí kýta váží asi 2,5 kg, nikdy více než 4 kg. Celé jehně váží asi 14–28 kg, kdežto dospělá ovce…

Jehněčí plec

Jehněčí plec je ve srovnání s kýtou mnohem menší. Od trupu se dá plec oddělit podél šlach a vaziva, lze ji rozdělit na jednotlivé části.. Maso z plece má vyšší podíl tuku i vaziva než maso z kýty, je více šlachovité. Po delší tepelné úpravě je plec poměrně křehká. Celá jehněčí nebo skopová plec s kostí je vhodná k pečení a dušení. Pokud před přípravou odstraníme spodní vrstvu tukového krytí, získáme libovější maso. Z vykostěné plece…

Jelec jesen

Vyskytuje se v řekách a jezerech severně od Alp až po Ural a dále k Sibiři. Jelec jesen byl s úspěchem vysazen v západní Evropě, na jihu se nevyskytuje vůbec. Vzhledem ryba připomíná tlouště, je ale štíhlejší a má vyšší hřbet. Spodní ploutve jsou červené, boky stříbřité. Jelec jesen může dosahovat délky až 80cm, většina ryb ale měří 30-40cm, váží asi 4kg. Stejně jako ostatní jelci má i jesen hodně kostí, není proto oblíbenou konzumní rybou. Je…

Jelec proudník

Vyskytuje se severně od Pyrenejí a Alp přes Ural až do východní Sibiře. Vyhledává studené a rychle proudící vody s pevným dnem, žije i v čistých jezerech. Jelec proudník se živí planktonem, měkkýši a červi. Má protáhlé, štíhlé tělo, dosahuje délky max. 30cm. Většinou dorůstá jen do 20cm. Není nejlépe ceněnou konzumní rybou, má měkké maso a mnoho kůstek. Proudník je vhodný ke smažení nebo grilování, chutný je také naložený do kyselého nálevu.

Jelec tloušť

Vyskytuje se v potocích a řekách v celé Evropě, kromě Irska, Skotska, severu Skandinávie a jihu Itálie. U nás je poměrně rozšířeným druhem. Jelec má protáhlé, zavalité tělo, zbarvené světle stříbřitě. Ploutve jsou načervenalé, šupiny jsou velké s tmavým okrajovým lemem. Tloušti dosahují délky asi 60cm a hmotnosti asi 4kg. Většina ryb ale dorůstá jen do délky 40cm. V mladém věku se živí hmyzem, červi a malými korýši, v dospělosti se stávají…

Jelení bok

Maso z boku se většinou oddělí od žeberních kostí a potom se nakrájí na kostky k přípravě ragú nebo guláše. Z boku vcelku připravujeme roládu. Žebírka mladých jelenů můžeme grilovat po způsobu spareribs.

Jelení hřbet

Hřbet je považován za nejhodnotnější část jelení zvěřiny. Maso je pevné, jadrné a křehké. Hřbet je vhodný k pečení vcelku, přičemž neodstraňujeme tenkou vrstvu tuku. Péct můžeme i hřbet od tuku očištěný, oba pruhy svaloviny oddělíme od páteře do hloubky 1-2cm. Filety ze hřbetu lze vykostit úplně, pečou se vcelku nebo smaží na pánvi. Můžeme je i nakrájet na medailonky, napříč svalovými vlákny. Smažíme je nebo opékáme na grilu.

počet položek na stránku

Nejhledanější

 
×

Přidávat recepty
mohou pouze přihlášení uživatelé.

Stačí se přihlásit nebo registrovat

TOPlist