Gastroslovník

Zde najdete snad úplně vše o nejrůznějších potravinách a surovinách - ovoci, zelenině, masu, rybách, luštěninách atd. Nechybí ani jednoduché vysvětlení různých kuchařských výrazů nebo gastronomických názvů postupů. V tomto rozsáhlém gastronomickém slovníku najdete požadované informace nejen podle abecedy, ale i pomocí fulltextového vyhledávání. Pro ještě jednodušší a rychlejší hledání lze využít i jednotlivé kategorie.

Tvaroh

TVAROH je čerstvý sýr původem z Německa. Vzhled, chuť, vůně… Tvaroh je krémová hmota bílé barvy. Balí se do vzduchotěsně uzavřených nádobek z umělé hmoty o obsahu 250 g, 500 g, někdy i 1 kg. Chuť tvarohu je nakyslá, neutrální. Výroba Tvaroh se vyrábí z pasterizovaného a odtučněného kravského mléka, které se sráží bakteriemi kyseliny mléčné. Hmota se odstřeďuje, aby se syrovátka lépe oddělila. Obsah vody je stále 80 %. Poté se tvaroh tře, aby…

Tvrdé dřevo

Pojem zahrnující různé druhy dřeva, které se používají jako surovina pro vyvíjení udícího kouře. Jde například o dřevo bukové, dubové, javorové nebo jasanové.

Tygří kreveta obrovská

Je rozšířená v asijských vodách, loví se v Indii, Indopacifiku a na Dálném východě. V Indonésii a v Číně se chová také uměle. Tygří kreveta obrovská patří mezi hospodářsky nejdůležitější krevety. Charakteristickým znakem jsou krátké rýhy na hřbetním krunýři a světlé příčné pruhy na tmavém těle. Samice dorůstají do velikosti 30cm a více. Na trh se tygří kreveta obrovská dostává mražená, její cena je vysoká. Je vhodná ke smažení nebo grilování.

Tymián obecný (Thymus vulgaris)

Jinak také dymián, dymiánek, démut, římská mateřídouška či thým vonný. Používáme listy, čerstvé a sušené. Tymián má kořenitou chuť, silnou, trochu pryskyřičnatou. Jeho vůně je velmi intenzivní. Výborně se hodí k vydatným polévkám a omáčkám, k zelným a masitým pokrmům, k rybám, ale ochucují se jím také rajčata, cukety a lilky. Čerstvý i sušený tymián je k dostání běžně v supermarketech. Čerstvý tymián, zabalený do kuchyňského papíru a vložený do…

Tyrolský špek

Tyrolský špek se dodnes vyrábí tradičními metodami. Před uzením se nasolí, opepří a okmínuje. Přesné složení kořenicí směsi je tajné. Uzení probíhá za použití jedlového nebo bukového dřeva. Špek z jižního Tyrolska zraje 3-5 měsíců, každý výrobek vykazuje své charakteristické chuťové vlastnosti.

počet položek na stránku

Nejhledanější

Nejsou zde žádné hledané položky.

 
×

Přidávat recepty
mohou pouze přihlášení uživatelé.

Stačí se přihlásit nebo registrovat

TOPlist