Jednoduchý recept

Vločkový kvasový chléb z domácí pekárny

  • Česko
Palec nahoru
0
Palec dolu
0
0
Vyzkoušej recept
Celkový čas: 85 minut
Doba přípravy: 10 minut
Doba vaření: 75 minut
Autor:
Hodnost: Rozkoukávám se (28%)
ID receptu: 46833
Kategorie: Přílohy

Ingredience

2,5 g Droždí sušené
1 kávová lžička Lněné semínko
250 g Mouka polohrubá
150 g Mouka žitná celozrnná
1 kávová lžička Sezam - semena
1,5 kávová lžička Sůl
1 polévková lžíce Sušený žitný kvásek
150 g Vločky pohankové bio
380 ml Voda pitná

Nutriční hodnoty jedné porce

17% Kalorie 330 kcal
Kilojoule 1 380kJ
18% Sacharidy 66 g
4% Tuky 3 g
10% Sodík 198 mg
22% Bílkoviny 13 g

Vločkový kvasový chléb z domácí pekárny postup přípravy receptu:

1

Pro upečení tohoto chleba musíme mít kvas, který se připravuje 12 hodin předem. V míse smícháme 150 g celozrnné žitné mouky a sušený žitný kvásek, přilijeme 2,5 dl vlažné vody a vše velmi dobře promícháme. Misku pak zabalíme do čisté utěrky, vložíme do mikroténového sáčku a kvas necháme 12 hodin zrát.

2

S uzrálým kváskem můžeme začít se samotnou přípravou těsta a pečením chleba. Z domácí pekárny vyjmeme pečicí formu, nasadíme míchadla, nalijeme do ní 1,3 dl vlažné vody a přidáme uzrálý kvas. Přisypeme pohankové vločky a pšeničnou polohrubou mouku. Uprostřed mouky uděláme malý důlek, do kterého rozdrobíme droždí. Do jednoho rohu formy dáme sůl.

3

Formu se surovinami vložíme zpět do pekárny, nastavíme program pro celozrnný chléb o váze 0,9 kg a světlou kůrku, a pekárnu zapneme.

4

V průběhu cyklu hnětení - míchání zkontrolujeme těsto. Pokud je příliš husté, přilijeme vodu. Když nás pekárna zvukovým znamením upozorní na přidání surovin, přisypeme směs semínek. Pokud pekárna sama neupozorňuje, přisypeme je 5 minut před koncem cyklu hnětení - míchání těsta.

5

Po upečení formu v rukavicích vyndáme, chléb opatrně vyklepneme, položíme na kuchyňské síto a necháme pomalu vychladnout. Chléb krájíme, až když je zcela chladný.

Poznámka

Velmi chutný a výživný chléb, obsahující díky různým druhům obilnin mnoho aminokyselin a vlákniny. Pšeničnou polohrubou mouku můžeme v tomto receptu nahradit moukou pšeničnou celozrnnou - v tom případě ještě zvýšíme množství vlákniny. Doba pečení a názvy programů se můžou lišit podle typu domácí pekárny.

Né, tento recept nemá fotku.

Přidej ji jako první a odměna je tvoje.
Přidat foto +15 zlaťáků

Komentáře a hodnocení

Jsi zaregistrovaný? Stačí se přihlásit, nebo zadej e-mail

Palec nahoru
0
Palec dolu
0
0
Vyzkoušej recept