Jednoduchý recept

Krém z kokosu s citronovou trávou

Palec nahoru
0
Palec dolu
0
0
Vyzkoušej recept
Celkový čas: 85 minut
Doba přípravy: 45 minut
Doba vaření: 40 minut
Autor:
Hodnost: Jen se vezu (57%)
ID receptu: 48561
Kategorie: Pomazánky

Ingredience

2 ks Citronová tráva
200 g Cukr krupice
20 g Gelfix Extra
1 ks Kokos čerstvý
400 ml Kokosové mléko
3 ks Limetka

Nutriční hodnoty jedné porce

10% Kalorie 202 kcal
Kilojoule 845kJ
5% Sacharidy 19 g
20% Tuky 15 g
1% Sodík 10 mg
3% Bílkoviny 2 g

Krém z kokosu s citronovou trávou postup přípravy receptu:

1

Z navrtaného kokosového ořechu vylijeme kokosovou vodu a z kousků ořechů odstraníme skořápky. Navážíme 250 g kokosové dužiny a nastrouháme ji buď na klasickém struhadle nebo v robotu. Podélně rozřežeme lodyhy citronové trávy a odstraníme vnější listy. Horkou vodou omyjeme a vysušíme limety. Ostrouháme z nich tenkou vrstvu kůry a vymačkáme šťávu.

2

Kokosovou vodu odměříme, potřebujeme 250 ml, máme-li méně doplníme ji vodou a nalijeme do hrnce, přidáme strouhaný kokos, kokosové mléko, citronovou trávu a na slabém plameni vaříme asi 30 minut a necháme zchladnout. Přidáme želírovací prostředek bez cukru na poměr ovoce a cukru 3:1 a opět přivedeme k varu, bez přestání mícháme. Uděláme želírovací zkoušku, pokud se nepovede ještě vaříme. Hotovým kokosovým krémem naplníme sklenice vypláchnuté horkou vodou a dobře uzavřeme.

Poznámka

Čerstvý kokosový ořech po zatřepání vydává sytý tón. Do skořápky navrtáme dvě tři "očka" a vylijeme kokosovou vodu do sklenice, měla by příjemně vonět. Po vyvrtání dírek otáčíme ořechem a přitom poklepáváme na střed ořechu, tzv. po "rovníku" až skořápka pukne a rozkočí se. Želírovací zkouška – před uplynutím doby vaření necháme horkou hmotu odkapat. Pokud je poslední kapka tuhá bude tuhá i zavařenina, jinak necháme povařit ještě 1-2 minuty.

Né, tento recept nemá fotku.

Přidej ji jako první a odměna je tvoje.
Přidat foto +15 zlaťáků

Komentáře a hodnocení

Jsi zaregistrovaný? Stačí se přihlásit, nebo zadej e-mail

Palec nahoru
0
Palec dolu
0
0
Vyzkoušej recept