Jednoduchý recept

Nakládané cibulky

  • Evropa
Palec nahoru
0
Palec dolu
0
0
Vyzkoušej recept
Celkový čas: 40 minut
Doba přípravy: 30 minut
Doba vaření: 10 minut
Autor:
Hodnost: Jen se vezu (0%)
ID receptu: 64555
Kategorie: Ostatní

Ingredience

80 ml Balsamico ocet
2 ks Bobkový list
30 g Cukr krupice
2 ks Hřebíček
6 ks Pepř černý celý
1 kg Šalotka
2 kávová lžička Sůl

Nutriční hodnoty jedné porce

2% Kalorie 46 kcal
Kilojoule 191kJ
3% Sacharidy 11 g
0% Tuky 0 g
4% Sodík 85 mg
2% Bílkoviny 1 g

Nakládané cibulky postup přípravy receptu:

1

Z předepsaného množství surovin připravíme dvě 500 g sklenice nakládaných cibulek.

2

Oloupeme, očistíme a omyjeme šalotku. Do hrnce nalijeme balzamikový ocet, přidáme sůl, cukr, bobkové listy a hřebíčky ( volitelné ) a vše smícháme. Uvedeme do varu a poté na několik sekund vložíme šalotky. Vyjmeme je, v sítu necháme okapat a naskládáme je do čistých a suchých sklenic. Octový lák uvedeme znovu do varu a přes cedník jej nalijeme do sklenic. Necháme zcela vychladnout a pečlivě uzavřeme sklenice.

3

Pokyny pro konzervaci. Zavařovací hrnec částečně naplníme horkou vodou. Zavařovací sklenice, které chceme sterilizovat, uchopíme do držáků dnem dolů, dolijeme horkou, ale ne vroucí vodou tak, aby sklenice byly asi 2,5 cm pod hladinou. Hrnec zakryjeme poklicí a přivedeme k varu. Vaříme minimálně deset minut, nebo až půl hodiny, v závislosti na typu hrnce. Pak horké sterilizované sklenice jednu po druhé vyndáme a necháme je okapat. Horkou vodu ponecháme v hrnci pro sterilizaci víček a pro zavaření naplněných sklenic.

4

Asi pět minut předtím, než začneme sklenice plnit, vložíme víčka do vroucí vody. Naplníme sterilizované zavařovací sklenice šalotkou a ujistíme se, že se nám uvnitř sklenic nevytvořily žádné vzduchové bubliny. Otřeme okraje sklenic, nasadíme a utáhneme víčko. Naskládáme sklenice do zavařovacího hrnce a dolijeme tolik vody, aby se sklenice nacházely zhruba 5-7 cm pod hladinou.

5

Uvedeme do varu, snížíme teplotu tak, aby se voda jen mírně vařila. vaříme 40 minut a kontrolujeme, aby byly sklenice stále pod vodou. Vypneme sporák, asi pět minut počkáme, vyndáme sklenice a dnem vzhůru je necháme zchladnout. Překontrolujeme, jestli všechna víčka dobře drží, pokud ne, vložíme sklenici do lednice a cibulky do deseti dnů spotřebujeme. Sklenice se správně držícími víčky označíme štítkem s datem zavařování a uložíme na suchém a chladném místě. Při pokojové teplotě vydrží neotevřená sklenice až rok. Po otevření uchováváme šalotky v lednici a obsah během deseti dnů spotřebujeme.

Né, tento recept nemá fotku.

Přidej ji jako první a odměna je tvoje.
Přidat foto +15 zlaťáků

Komentáře a hodnocení

Jsi zaregistrovaný? Stačí se přihlásit, nebo zadej e-mail

Palec nahoru
0
Palec dolu
0
0
Vyzkoušej recept