Špenátová roláda

Ingredience


Cibulka jarní 4 ks
Filé z aljašské tresky 380 g
Pažitka 2 kávová lžička
Pepř černý mletý 1 špetka
Rajčata loupaná (konzervovaná) 50 g
Sůl 1 špetka
Sýr Parmezán 4 polévková lžíce
Sýr Ricotta 120 g
Estragon 1 kávová lžička
Máslo čerstvé 5 polévková lžíce
Mléko polotučné 200 ml
Mouka pšeničná hladká T 650 4 polévková lžíce
Muškátový oříšek 0.5 kávová lžička
Pepř černý mletý 1 špetka
Špenátový protlak mražený 230 g
Sůl 1 špetka
Vaječný bílek slepičí 4 ks
Vaječný žloutek slepičí 4 ks
hodnoceníhodnoceníhodnoceníhodnoceníhodnocení
  1. Do hrnce s rozpuštěným máslem vmícháme mouku, půl minuty zahříváme, za stálého míchání přilijeme mléko, zvolna 2 minuty vaříme, odstavíme a necháme vychladnout.
  2. Z rozmraženého špenátu vytlačíme nadbytečnou tekutinu, nadrobno ho nakrájíme, vmícháme do omáčky, přidáme žloutky, estragon, muškátový oříšek, sůl a pepř. Z bílků ušleháme tuhý sníh a postupně ho zapracujeme do špenátové hmoty. Máslem vytřeme plech na pečení o rozměrech 33x23 cm a vyložíme ho papírem na pečení. Potom na něj rozetřeme špenátovou hmotu, načež 15 minut pečeme v troubě předehřáté na 200°C, dokud hmota nenabude na objemu a na povrchu nezezlátne. Po upečení rychle vyklopíme na čistou utěrku, sloupneme papír na pečení, zabalíme.
  3. Vroucí vodou přelijeme tresku a necháme 10 minut stát. Potom rybu vyjmeme, vykostíme, rozebereme na kousky, promícháme s parmazánem, sýrem Ricotta, jarní cibulkou, na slunci sušenými rajčaty, pažitkou, solí a pepřem.
  4. Rozbalíme špenátovou roládu, potřeme náplní z tresky, znovu pevně zabalíme, položíme na plech spojem dospod a ještě 20 minut pečeme.
  5. Hotovou roládu nakrájíme, rozdělíme na talíře a servírujeme s pikantní omáčkou podle chuti.