Pes

Obrázek lekce Pes

Roztomilá figurka psíka se na vašem dortu bude líbit určitě každému. Na první pohled vypadá složitě, ale s minimální zručností ji zvládne skutečně každý.

Vytvořte si figurku psa podle našeho přehledného fotonávodu.

více >
< méně

Cukrářská škola

Zobrazit všechny lekce Zobrazit méně lekcí
Vytisknout lekci

Figurka psa je další z krásných jedlých dekorací na dorty, které výroba není složitá.

Obrázek  Obrázek  Obrázek  Obrázek

Nejdříve vytvoříte váleček, který vytvarujete podle prvního obrázku a na spodní straně zploštíte tak, aby pevně stál. Další dva menší válečky na nohy u konců naříznete a pak vytlačíte podle třetího obrázku svislé a příčné rýhy, označující tlapku a kolínko. Obě připravené nohy přilepíte vodou v základnímu válečku.

Obrázek  Obrázek  Obrázek  Obrázek

Podobným způsobem jako přední nohy vytvoříte nohy zadní. Na jedné straně je promáčknete a vodou přilepíte k trupu za přední nohy. Pak z další části hmoty uděláte kuličku a vytvarujete z ní základní tvar hlavy.

Obrázek  Obrázek  Obrázek  Obrázek

V širší části hlavy se nařízne tlamička, z černé hmoty se vytvoří a vodou přilepí oči a čumáček, z červené hmoty jazýček. Pak vytvarujete dvě slabší uši a na ně přilepíte flíčky. Uši dotvarujete, přilepíte na hlavu a pro ztuhnutí podložíte ubrouskem. Kolem tlamičky uděláte kosticí několik vpichů.

Obrázek  Obrázek  Obrázek  Obrázek

Z tenkého válečku vytvarujete špičatý ocásek a přilepíte ho k tělíčku mezi zadní nohy. Na trupu i nožičkách můžete podle fantazie udělat flíčky. Růžovou barvou vybarvíte tváře, bílou uděláte odlesky v očích a na čumáčku - a figurka roztomilého pejska je hotová...

Obrázek

Obrázek


×

Přidávat recepty
mohou pouze přihlášení uživatelé.

Stačí se přihlásit nebo registrovat

TOPlist