Otázky na které se často ptáte.

 

 

 

REGISTRACE

Jaké výhody má registrace?

Budete mít kompletní přístup do největší databáze originálních receptů, kuchařské školy, gastroslovníku i kuchařského rádce. Získáte i přístup na velmi zajímavé www.kaloricke-tabulky.cz, kde budete také jako zde využívat všechny funkce.
Po registraci můžete začít vkládat své recepty, fotografie a nahrávat videa! Za každou z těchto akcí lze dostat dostat odměnu v podobě kreditů - tzv. "zlaťáků", které lze vyměnit až za 100% slevu (včetně poštovného) v obchodě www.vsenavareni.cz

Dále získáte přístup na :

Obrázek

Je registrace na portálu MilujiVareni.cz bezplatná?

Za registraci nic neplatíte, ale naopak můžete ještě získat! Za vložení receptů, fotografií a videí lze dostat kredity, které uplatníte v obchodě www.vsenavareni.cz.  Zde je zpoplatněný vstup jen do několika lekcí kuchařské školy.

Co když zapomenu své heslo?

Pokud se vám taková situace stane, není to žádný velký problém. Stačí využít odkazu „Zapomněl jsem heslo“, který se nachází na stránce přihlašovacího dialogu a téměř okamžitě obdržíte email s novým heslem.

 

ODMĚNY ZA OBSAH

Co jsou zlaťáky a co je hodnost?

Zlaťáky jsou "kredity" které dostáváte za vámi vložené a následně schválené příspěvky - recepty, fotky a videa.  Zlaťáky lze následně utratit v eshopu za slevu v hodnotě až 100%.

Hodnost znamená "zkušenosti" uživatele - tyto body se přičítají za veškerou aktivitu na serveru.

Za co a kolik zlaťáků dostanu?

Zlatáky dostáváte za napsaný a schválený recept, který musí být originální! Nesmí se tedy již nacházet v naší databázi, ani nemůže být okopírován z interntu, knih, časopisů a dalších medií.

Napsaný recept - 10 zlaťáků

Vložení fotografie - 15 zlaťáků (zlaťáky budou přičteny pouze v případě, že jde o recept, který nemá žádnou fotografii. Zlaťáky jsou přičteny pouze za první vloženou fotografi, ostatní jsou již bez odměny)

Vložení vlastního videa - 10 zlaťáků (zlaťáky budou přičteny pouze v případě, že jde o recept, který nemá žádné video. Zlaťáky jsou přičteny pouze za první vložené video,  ostatní jsou již bez odměny)

Tuto odměnu nelze právně nárokovat a je na posouzení administrátorů serveru, zda recepty, fotografie a videa schválí. Po schválení se zobrazí zlaťáky ve vašem účtu.

Jaká je hodbnota jednoho zlaťáku?

Hodnota jednoho zlaťáku je 1,- Kč. Zlaťáky lze převést pouze za slevu v obchodě www.vsenavareni.cz

 

Jak fotit a natáčet recepty?

Každá vložená fotografie, nebo video musí být vaše originální autorské dílo.

Fotografie a videa musejí být zaostřeny a dostatečně osvětleny.

Nahrávané fotografie a videa mají dostatečnou velikost.Obrázek

Stejnou fotografii, nelze nahrávat k více receptům.

Inspirujte se u receptů, které již mají fotografie a videa schváleny!

 

Fotografie, které jsou malé, nezaostřené, tmavé a nemají estetickou hodnotu. Nebudou na portálu www.milujivareni.cz schvalovány.

 

Takto NE

 

RECEPTY A SUPER FILTR

Jak se filtr používá?

Velmi jednoduše!  Označíte kategorie, které vás zajímají, a vpravo okamžitě uvidíte kolik receptů ve vámi zvoleném filtru je. Po kliknutí na "Zobrazit recepty" se recepty samozřejmě zobrazí.

 

TOP RECEPTY

Kolik je v databázi receptů?

Naše databáze obsahuje desítky tisíc receptů, které stále přibývají. A to nejenom díky nám, ale i vám, váženým návštěvníkům, kteří se registrují a vytrvale obohacují tuto největší databázi receptů v České republice.
Aktuální zaokrouhlený počet receptů můžete vidět v patičce stránky.

Jak vyhledávat recepty?

Pro vyhledávání receptů se vám nabízí hned několik praktických možností. Jednou z nich je fulltextové vyhledávání, které prohledává mnohatisícovou databázi na základě vámi vloženého slova.

Můžete si ale také zvolit i několik kritérií. Je to „rychlé vyhledávání“, s pomocí kterého volíte mezi hlavními tematickými kategoriemi. Recepty tak můžete třídit podle země původu, chodu, přípravy, apod. Obdobou je posléze „zjednodušené vyhledávání“, které je předkládáno ve sloupcích, stejně, jako vyhledávání „podle kategorií“.

K hledánému receptu se však můžete snadno dostat i z obsahového složení jídla. K tomu vám poslouží vyhledávací formulář „Podle nutričních hodnot“, případně „Podle surovin“, obsažených v daném jídle.

Co je součástí každého receptu?

Již při samotném vkládání receptu je vyžadováno několik vstupních údajů, které jsou komplexní tak, aby přinesly ostatním návštěvníkům co nejpřesnější a nejhodnotnější informace.

Součástí každého receptu je samozřejmě jeho název, informace o autorovi, který ho vložil a jedinečné identifikační číslo. Kromě fotografie naleznete údaj o množství porcí z předkládaného objemu surovin, dobu přípravy, dobu vaření a logicky také podrobný návod přípravy. Nechybí ani výpis ingrediencí, díky kterému se vám okamžitě zobrazí množství kalorií, které v tomto jídle spotřebujete. Tyto zajímavé a pro mnoho lidí i důležité informace, pochází z našeho dalšího propojeného projektu www.kaloricke-tabulky.cz.

Jak si vytisknout recept?

Pokud si chcete nalezený recept uchovat pro pozdější upotřebení, máte možnost jeho praktického tisku. Na záložce každého receptu je tlačítko „Tisk“, prostřednictvím kterého si lze recept vytisknout s fotkou, s nutričními a dalšími údaji, a to v jedné z několika nabízených grafických šablon. Stejně tak je možné recept zařadit mezi své oblíbené, nebo si ho poslat na email.

 

KUCHAŘKY A MENÍČKA

K čemu slouží kuchařky?

Kuchařky jsou specifickou kategorií, která sdružuje různé recepty. Do bohaté databáze tak můžete vkládat nejenom recepty, ale řadit je následně do vámi vytvořených kuchařek, které můžou být zaměřené na určité téma, nebo budou tvořit sbírku vašich nejoblíbenějších receptů. V seznamu kuchařek ihned na první pohled vidíte, jaké recepty obsahuje a jak vysoké je její hodnocení.

Jak vytvořit nejlepší meníčko?

V menu naleznete položku „Vložit meníčko“, která vám umožňuje založit a specifikovat originální a nápadité menu, které budou moci využít i dalších uživatelé. Do něj pak zařadíte své připravené recepty. V případě oblíbenosti a kladného hodnocení se meníčko objeví ve statistikách TOP meníčka.

Jak třídit kuchařky a meníčka?

Pro lepší orientaci v prezentovaných kuchařkách a meníčkách můžete využít třídění na základě hodnocení nebo podle názvu.

 

GASTROPRŮVODCE

naučím se  vařit s vaší kuchařskou školou?

Naučíte! Kuchařská škola obsahuje hned několik desítek lekcí, prostřednictvím nichž můžete rozvíjet své dovednosti v kuchyni. K vyhledání odpovídající lekce se dostanete několika způsoby - buď zvolíte odpovídající tematickou kategorii - kapitolu, která obsahuje řadu lekcí, nebo si požadovanou nauku jednoduše vyfiltrujete.

Kde naleznu kuchařské výrazy, kterým nerozumím?

K tomu vám poslouží náš praktický gastroslovník. Obsahuje bohatou databázi gastronomických a kulinářských výrazů, které jsou prakticky zařazeny podle jednotlivých kategorií. Třídit je samozřejmě můžete i na základě počátečního písmene, nejrychlejším způsobem hledání je fulltextové vyhledávání za pomoci formulářového políčka. Informace o daném výrazu zjistíte kliknutím na tlačítko „Detail“.

Co je kuchařský rádce?

Kuchařský rádce je obsáhlá směs nejrůznějších gastronomických triků, tipů a rad, ale i zajímavých kuchařských postupů a návodů, které vám usnadní vaření, ušetří čas a dokonce i finance... 

 
 

Odběr novinek emailem

 
×

Přidávat recepty
mohou pouze přihlášení uživatelé.

Stačí se přihlásit nebo registrovat

TOPlist