Kuchařská škola

Život bez jídel a nápojů si asi nedovede představit nikdo. Nakupováním potravin, jejich přípravou a konečnou úpravou v kuchyni se zabýváme téměř každý den. Kuchařská škola, na které stránkách právě jste, vám všechny tyto činnosti ulehčí. Zjistíte, co všechno má být ve vaší kuchyni, jak nakupovat a uskladňovat nejrůznější suroviny a potraviny i jak je připravit pro konečnou kuchyňskou úpravu. Samozřejmě zde nechybí  základní kuchařské techniky a postupy, připravili jsme pro vás i mnoho různých rad a triků, které vám vaření usnadní a urychlí.

Věříme, že pro vás pobyt v kuchyni přestane být nutností a stane se i zábavnou činností, které výsledkem bude jedinečný kulinářský zážitek. 

Podívejte se na lekce, které jsou pro vás připravené ve spolupráci s šéfkuchařem Radkem Šubrtem kompletně na videu!

 

více >
< méně

Seznam lekcí:

Obrázek Videonávod nebo videorecept je v mnoha případech výstižnější než fotografie nebo text - a s pomocí videa „vyučuje“ i naše Kuchařská škola. S názorným profesionálním postupem šéfkuchaře Radka Šubrta pro vás bude vaření víc než snadné...

ObrázekZákladem chutného a kvalitního jídla jsou kvalitní potraviny, ale i správné vybavení kuchyně. Samozřejmě je také nutné dodržovat receptury a doporučené tepelné zpracování. V některých případech se používají i speciální kuchařské techniky. 

Obrázek Základem chutného pokrmu jsou kvalitní suroviny, které je ve většině případů nutné před jejich zpracováním a úpravou připravit. Základem přípravy surovin je vybavení kuchyně, a také alespoň minimální znalosti, jak jednotlivéi ingredience používat a v mnoha případech uvařit.

ObrázekReceptur, podle kterých se připravují nejrůznější pokrmy, jsou tisíce. Většina z nich je ale různou obměnou několika základních postupů, bez znalosti kterých se v kuchyni neobejdeme. Maso, zelenina, těstoviny a další suroviny i potraviny se podle nich připravují na celém světě.

Různé druhy těstovin nebo uzenin, steaky, pizzy a další gastronomické lahůdky, které jsou připravené doma, jsou mnohem lepší než kupované. Všechny se dají zvládnout při dodržení základních receptur.

Obrázek

ObrázekKuchyně Francie, Itálie, Číny, Japonska a několika dalších zemí se v současnosti připravuje a konzumuje téměř po celém světě. Mnoho jídel některých národních kuchyní se připravuje a servíruje téměř po celém světě, jiná se ale dají v původní kvalitě připravit jen v zemi, kde vznikla.

ObrázekStolování a servírování je souhrn různých pravidel přípravy a úpravy stolu, používání příborů i  správného pořadí servírovaných jídel a jejich konzumace. Patří sem samozřejmě také zasedací pořádek u stolu a chování. 

ObrázekTeplé i studené, nealkoholické i alkoholické nápoje jsou nezbytnou součástí stravování. V některých zemích se pije víno, v jiných pivo, někde je více oblíbený čaj, jinde káva… nápoj by ale vždy měl odpovídat servírovanému jídlu a měl by být podáván ve správné sklenici nebo hrnku.

×

Přidávat recepty
mohou pouze přihlášení uživatelé.

Stačí se přihlásit nebo registrovat

TOPlist