Recept

Tříbarevné bonbony marshmallow

  • Evropa
Palec nahoru
0
Palec dolu
0
0
Vyzkoušej recept
Celkový čas: 160 minut
Doba přípravy: 120 minut
Doba vaření: 40 minut
Autor:
Hodnost: Jen se vezu (0%)
ID receptu: 63971
Kategorie: Bonbony, čokolády, karamely

Ingredience

585 g Cukr krupice
110 g Cukr moučkový
7 g Kakao - prášek
60 g Kukuřičný sirup
0,1 kávová lžička Potravinářská barva
1 kávová lžička Potravinářská příchuť
1 kávová lžička Tresť vanilková
3 ks Vaječný bílek slepičí
540 ml Voda pitná
27 g Želatina

Nutriční hodnoty jedné porce

12% Kalorie 238 kcal
Kilojoule 996kJ
16% Sacharidy 58 g
0% Tuky 0 g
1% Sodík 24 mg
6% Bílkoviny 3 g

Tříbarevné bonbony marshmallow postup přípravy receptu:

1

Vyložíme pekáč o rozměrech 23 x 23 cm alobalem, nebo potravinářskou folií, jejich povrch postříkáme olejem ve spreji.

2

Začneme přípravou čokoládové vrstvy. Bílek pokojové teploty z velkého vejce vlijeme do mísy robotu s nasazenou šlehací metlou.

3

Nalijeme 60 ml studené vody do misky, přidáme práškovou želatinu a promícháme. Necháme želatinu nabobtnat, všechna tekutina by se měla vstřebat. Sto dvacet mililitrů vody nalijeme do středně velkého rendlíku s těžkým dnem, přidáme kukuřičný sirup a 195 g krupicového cukru, na středně velkém ohni mícháme, dokud není cukr rozpuštěný. Navlhčíme štětec a setřeme sirup ze stěny rendlíku, tím zabráníme tvorbě krystalů, do rendlíku vložíme cukrářský teploměr.

4

Bez míchání sirup zahříváme na 127 °C. Mezitím zahřejeme želatinu asi 20 vteřin v mikrovlnné troubě, aby byla tekutá.

5

Když sirup dosáhne teploty 118 °C, začneme šlehat bílek v robotu střední rychlostí. Sníh by měl být pevný a měly by být možné z něho vytahovat špičky zhruba ve stejné chvíli, kdy sirup dosáhne teploty 127 °C. Odstavíme rendlík a do sirupu opatrně vešleháme tekutou želatinu. Ze směsi bude odcházet pára a bude bublat, musíme dávat pozor, abychom se neopařili. Nyní musíme sirupu zašlehat do sněhu z bílku. Přelijeme sirup z rendlíku do nádoby, která má hubičku, aby se nám lépe naléval do mísy robotu. Zpomalíme rychlost šlehání na nízkou a za chodu motoru zvolna přiléváme horký sirup do sněhu z bílku. Snažíme se nalévat při okraji mísy, aby sirup nezachytila metla a nerozstříkl se.

6

Když je všechen sirup v míse, zvyšujeme postupně rychlost šlehání, až do středně vysoké rychlosti. Hmota musí být neprůhledná, lesklá a hustá. V závislosti na typu šlehače by šlehání mělo trvat 10 - 12 minut. Kvalitu hmoty kontrolujeme tak, že zdvihneme metlu a hmota by z ní měla pomalu stékat v podobě silné stuhy. Přidáme 7 gramů kakaa a ještě asi 20 vteřin mícháme.

7

Nalijeme hmotu do připraveného pekáče s alobalem nebo potravinářskou folií a rozetřeme ji do rovnoměrné vrstvy.

8

Stejným postupem a se stejným množstvím surovin postupujeme i při přípravě vanilkové vrstvy, pouze místo kakaa přidáme na konci šlehání lžičku vanilkové příchuti. Vanilkovou hmotu rozetřeme na vrstvu kakaovou.

9

Celý postup zopakujeme i při přípravě třetí, jahodové vrstvy, na konci šlehání přidáme jahodovou příchuť ( nejprve 1/4 lžičky, podle chuti přidáváme, ne víc, než celkem 1 lžičku ) a 1 - 2 kapky růžového potravinářského barviva. Naneseme jahodovou vrstvu na vanilkovou, uhladíme. Takto připravenou hmotu marshmallow necháme zcela ztuhnout asi 8 hodin při pokojové teplotě.

10

Poprášíme pracovní plochu a povrch hmoty marshmallow moučkovým cukrem. Vyklopíme blok hmoty poprášenou stranou dospod na pracovní desku, odstraníme potravinářskou folii nebo alobal. Poprášíme čepel velkého kuchařského nože moučkovým cukrem a nakrájíme hmotu na dlouhé a tenké pruhy, které rozdělíme na čtverečky - jednotlivé bonbony. Nůž musíme během krájení občas očistit a znovu poprášit cukrem, aby se na něj hmota nelepila. Bonbony obalíme moučkovým cukrem, aby se neslepily. Vyrobili jsme asi 795 g ramů krásných tříbarevných bonbonů, které v uzavřené vzduchotěsné nádobě při pokojové teplotě vydrží až 14 dní.

Né, tento recept nemá fotku.

Přidej ji jako první a odměna je tvoje.
Přidat foto +15 zlaťáků

Komentáře a hodnocení

Jsi zaregistrovaný? Stačí se přihlásit, nebo zadej e-mail

Palec nahoru
0
Palec dolu
0
0
Vyzkoušej recept