Vitamíny překypující broskve
Hlasovat Hlasovat Hlasovat Hlasovat Hlasovat
3 2

Vitamíny překypující broskve

Obrázek Broskve jsou jistě jednou z důležitých složek potravy, která je využívána při přípravě libovolných pokrmů. Jen málokdo by neznal jeden z nejtypičtějších českých receptů, kterým je kuřecí plátek se sýrem, šunkou a s tímto nasládlým ovocem. Její využívání ve světě vaření totiž není pro nic za nic. Vliv na to má nejen specifická chuť a poměrně bohaté možnosti přípravy a využití, ale také spousta vitamínů, které jsou vhodné především pro náš organismus. 

Složení lahodných broskví

Pod, na první pohled tvrdou slupkou, se ukrývá výtečná a povětšinou šťavnatá dužina s peckovým jádrem. Hlavním složením zmíněného ovoce je předně spousta vitamínu A, B, i C, hořčíku, fosforu nebo železa. Ideální kombinace stopových prvků, která je dokonalou zásobárnou pro Vaše tělo. Každodenní konzumace jediné broskve v surovém stavu, Vám zajistí dostatek vitamínů na celý den. Opakem velkého přísunu těchto složek je minimum tuku, tudíž jsou broskve populární hlavně v rámci diet a podobných procesů.

Kladné účinky broskví lze zpozorovat především na krevním oběhu, čištění odpadních látek, dobrého působení na mozek, ale i v oblasti zkrášlování. Slupka broskve je totiž dokonalým balzámem na jakoukoliv pleť.

Broskev, jako součást běžné kuchyně

Broskve nemusí být pouze součástí masových pochutin, jak jsme uvedli v úvodu tohoto článku. I přes svoje velice kladné vlastnosti z hlediska trávení, je ovoce využíváno také při tvorbě libovolných desertů, které jsou obohaceny právě o onu výtečnou a jemně sladkou chuť. Mezi poměrně úspěšné kombinace patří jistě broskve s jahodami, mandlovým krémem, vanilkou a spoustou dalších sladkých potěšení.

Není nad to, aplikovat v rámci svých kulinářských příprav doplněk stravy, který je přínosnou ozdobou talířů a zároveň vitamínovou a chuťovou bombou.  

 

Komentáře

Přidat komentář
Jsi zaregistrovaný? Stačí se přihlásit, nebo zadej e-mail


Souhlasím se zasíláním zajímavých informací a akcí z portálu Milujivareni.cz

Souhlasím a jsem seznámen/a s podmínkami ochrany osobních údajů.
xenia
Pěkný článek, zajímavý

elias@jelly.cz
Máte pravdu!

faltama
Souhlas
Nemůžu jinak, než souhlasit blink

 
×

Přidávat recepty
mohou pouze přihlášení uživatelé.

Stačí se přihlásit nebo registrovat

TOPlist