Žízeň spolehlivě zažene ochucená voda
Hlasovat Hlasovat Hlasovat Hlasovat Hlasovat
0 0

Žízeň spolehlivě zažene ochucená voda

Obrázek

Ne, nemáme na mysli slazenou limonádu v PET lahvi, po které máte ještě větší žízeň než předtím. My vám ukážeme ovocnou vodu, kterou si snadno připravíte doma, která neobsahuje cukr a která vás zaručeně osvěží i v těch největších vedrech. Navíc vás nadopuje vitaminy.

V letním období bychom měli zvýšit svůj příjem tekutin, to s sebou ale může nést několik nepříjemností. Kdekomu obyčejná voda nechutná, v kupovaných limonádách se zase skrývá obrovské množství cukru a nezdravých chemických látek, navíc zde vzniká odpad v podobě plastových lahví. Čaj a káva nejsou k pití ve velkém množství nejvhodnější, a alkohol už vůbec ne. Co tedy pít, aby to bylo chutné a zdravé?

Voda jemně ochucená

Vyzkoušejte domácí ochucenou vodu. Nepotřebujete nic kromě kohoutkové vody a čerstvého (případně mraženého) ovoce. Přidat můžete i bylinky, citronovou šťávu a med, není to ale nutné. Příprava je skutečně jednoduchá, ingredience jednoduše ponoříte do vody a necháte několik hodin v lednici, chuť ovoce a bylinek sama přejde do vody. Nejlepší na tom je, že takto můžete využít i části ovoce, které byste jinak vyhodili – vršky jahod se stopkami nebo slupky broskví, jablek apod. A pokud máte rádi bublinky, můžete si takto klidně připravit i ochucenou sodovku.

Obrázek

Jak na to

Do litrového skleněného džbánku natočíme studenou vodu z kohoutku. Vybrané ovoce omyjeme a nakrájíme na větší kostky, slupku neloupeme. Vložíme ho do džbánku s vodou, přidáme několik snítek oblíbené bylinky, můžeme vložit i na kolečka pokrájený citron nebo limetku. Džbánek vložíme do lednice a necháme uležet alespoň 2 hodiny, poté můžeme podávat. Kdo má raději sladší limonádu, může přidat trochu medu nebo agávového sirupu. Až ochucenou vodu dopijete, ovoce rozhodně nevyhazujte, do džbánku znovu natočte studenou vodu a uložte do lednice. Takto můžete připravit 3 nebo 4 dávky ochucené vody.

TIP: Do džbánku můžete přidat také sáček zeleného čaje. Ochucená voda získá lehký nádech čaje, jeho chuť ale nepřehluší chuť ovoce, které zde hraje hlavní roli.

 

Komentáře

Přidat komentář
Jsi zaregistrovaný? Stačí se přihlásit, nebo zadej e-mail


Souhlasím se zasíláním zajímavých informací a akcí z portálu Milujivareni.cz

Souhlasím a jsem seznámen/a s podmínkami ochrany osobních údajů.
×

Přidávat recepty
mohou pouze přihlášení uživatelé.

Stačí se přihlásit nebo registrovat

TOPlist