Jde to zdravě, i když zrovna nemůžete vařit
Hlasovat Hlasovat Hlasovat Hlasovat Hlasovat
0 0

Jde to zdravě, i když zrovna nemůžete vařit

Obrázek

Doma připravené jídlo z potravin z ověřených zdrojů je bezkonkurenčně nejlepší. Máte naprostý
přehled, co jíte. Co když ale zrovna vařit nemůžete?

 

Je jedno, jaký důvod vás vede k domácímu vaření, důležitý je výsledek. Někdo prostě miluje vaření, jiný chce mít stoprocentní kontrolu nad tím, co sní – kolik zeleniny, kolik masa, kolik luštěnin, s jakým olejem je jídlo připravené. Jiný si vybral „homemade“ za životní styl, další si spočítal, že to jednoduše vychází nejlevněji, zvláště když vaří pro celou rodinu. Patříte do některé z těchto kategorií? A zvládáte si připravit domácí jídlo na celý den? Nebo jej doplňujete například koupenou sladkostí ke svačině? Někteří své působení v kuchyni zvládají naprosto bravurně, připravují si i domácí sýr, máslo, jogurty, dokonce těstoviny, knedlíky… Vaření domácích marmelád je klasikou a rodiny si předávají recepty z generace na generaci. Pravdou je, že připravovat domácí jídlo na celý den je časově poměrně náročné. Už jenom vymýšlení receptů na celý týden tak, aby byl jídelníček skvěle vyvážený, chce dost zkušeností. Člověk se také nemůže dočkat některých sezónních potravin, které netrpělivě na pultech vyhlíží, zvláště když jsou k dostání jen krátce a receptů na jejich využití, je taková spousta.

Nicméně občas se stane, že časové možnosti nedovolí se domácí přípravě věnovat. Někdy je to jen týden, jindy to trvá déle. Třeba při návratu do zaměstnání po rodičovské bývá tak obrovskou změnou, že než se vše ustálí, na vaření nezbývá čas ani síly. Jak ale nerezignovat na způsob nastoleného jídelníčku? A co když je ještě cílem zhubnout? Jednoduchým řešením je např. krabičková dieta. O co jde? Pět jídel denně – snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře. Vše připravené podle zdravých zásad, z čerstvých potravin a zabalené tak, aby si jídlo uchovalo veškeré své vlastnosti – chuť i zdraví prospěšné látky. Porce jsou připravované podle toho, zda je příjemce aktivní sportovec s dennodenní fyzickou aktivitou, a to i v práci, nebo zda naopak má sedavé zaměstnání a pohyb je jen vítaným zpestřením párkrát do týdne.

 

Obrázek

 

Jídelníček je zveřejněný na celý týden dopředu, každý navíc už při objednání uvádí, jaké potraviny nejí, či ani jíst nemůže a domluví se na náhradě. Že jde o zdravé hubnutí, o tom není pochyb už při pohledu na jídelníček. Pro ty, kteří si vedou i záznamy, jdou u každého jídla uvedené energetické hodnoty. Je také fajn ochutnat nějakou novou kombinaci, kterou si později můžete sami uvařit.

Co je ale nejpodstatnější, je fakt, že ušetříte čas a neslevíte ze svých zásad – i přes to, že jste časově zaneprázdnění, můžete si vychutnat zdravé jídlo, uvařené podle těch nejlepších zásad. Stačí zadat do vyhledávače krabičková dieta Praha a mezi prvními odkazy najdete odkaz na Chutná dieta.cz, která nabízí kromě perfektního jídla a servisu i řadu bonusů. Pokud zvolíte program na celý týden, získáte rozvoz jídla po Praze zdarma a kurýr vám doveze jídlo na celý den až do zaměstnání, případně na jiné místo, kam si jídlo objednáte. V případě, že se pohybujete poblíž některého z osmi výdejních míst v Praze, můžete si pro jídlo docházet i osobně. Možná by nebylo od věci tento typ stravování zkusit jen tak, už třeba pro inspiraci do vlastní kuchyně. Takové avokádovo-mandarinkové kuře může být opravdu lahodné. Tak dobrou chuť! Jídlo přece není jen nutnost, ale každodenní zážitek.

 

Komentáře

Přidat komentář
Jsi zaregistrovaný? Stačí se přihlásit, nebo zadej e-mail


Souhlasím se zasíláním zajímavých informací a akcí z portálu Milujivareni.cz

Souhlasím a jsem seznámen/a s podmínkami ochrany osobních údajů.
×

Přidávat recepty
mohou pouze přihlášení uživatelé.

Stačí se přihlásit nebo registrovat

TOPlist