6 kuchyňských potřeb, které oceníte při pečení cukroví

První adventní neděle je za námi a my pomalu plánujeme, které cukroví upečeme. Než se do vánočního pečení pustíme, je důležité připravit si vše potřebné. A to nejen suroviny, ale také cukrářské vybavení. Náš e-shop má v nabídce celou řadu vychytávek, které vám pečení cukroví usnadní. Vybrali jsme šest nejlepších, které vám teď představíme.

Formičky na cukroví

Bez formiček a vykrajovátek se při pečení velké části druhů cukroví neobejdete. V naší nabídce naleznete plastová i plechová vykrajovátka, která využijete při přípravě lineckého, perníčků a dalších druhů. Vykrajovátka můžete koupit jednotlivě nebo v tematických sadách, vybaveni jsme i vykrajovátky se středem, aby byla hezky vidět náplň. Formičky vám zase poslouží k tvarování ořechů a pracen, ale také vosích hnízd nebo vanilkových rohlíčků. Vyrobeny jsou z pocínovaného plechu nebo silikonu. Většinu z našich formiček a vykrajovátek můžete bez obav mýt v myčce nádobí.

Váleček na těsto

Abyste mohli z těsta vykrajovat tvary, musíte ho nejprve vyválet na požadovanou tloušťku. K tomu můžete využít klasický dřevěný váleček, který dlouho vydrží, je téměř nezničitelný, ale zase se na něj těsto často lepí. Naštěstí jsou k mání i moderní válečky s nepřilnavým povrchem. Jsou sice o něco dražší, ale je to investice, která se rozhodně vyplatí. V naší nabídce naleznete také designové keramické a ocelové válečky.

Pečicí folie

Většina hospodyněk vykládá plech pečicím papírem, dnes si ale můžete zakoupit i speciální folie na pečení. Ty na rozdíl od pečicího papíru můžete používat opakovaně, takže si ušetříte starosti a také prospějete životnímu prostředí. Pečicí folie jsou velmi praktické, dají se snadno ohýbat a omývat. Můžete jimi vyložit i různě tvarované formy, folie se přizpůsobí.

Obrázek

Kuchyňský robot

Kuchyňské roboty jsou velmi všestranné, a tak není divu, že najdou své využití i při výrobě vánočního cukroví. Mohou vám pomoci zpracovat těsto, vyšlehat krém či polevu, některé modely jsou vybaveny také nástavcem pro tvarování cukroví. Využijete ho u druhů, které byste jinak prohnali klasickým strojkem, třeba u banánků nebo vanilkových rohlíčků. Práci si tím značně ulehčíte, stačí jen nožem odkrajovat jednotlivé kousky těsta.

Marcipán

Ať už ho použijete k pouhému zdobení, nebo vytvarujete marcipánové figurky, určitě se setkáte s úspěchem. Marcipán je oblíbený nejen u dětí, chutná i dospělým, a přitom je práce s ním opravdu snadná. V našem e-shopu můžete zakoupit marcipán přírodní i v různých barevných provedeních. Do procesu výroby marcipánového cukroví zapojte i děti, určitě to pro ně bude zábava!

Plechové dózy

Hotové cukroví je třeba vyskládat do vhodných skladovacích nádob. Mohou jimi být plechové dózy, které nejen perfektně splní svůj účel, ale také velmi pěkně vypadají. V naší nabídce totiž můžete najít dózy s rozličnými motivy, které prozáří váš den. Dózy mohou mýt různý tvar – mohou být nízké obdélníkové i vysoké kulaté. Záleží jen na vás, pro kterou verzi se rozhodnete.

Cukrářská škola

V kapitolách a lekcích najdete vše, co potřebujete znát a vědět o kuchyni, surovinách i samotném vaření.
Zbožíznalství
Hledejte v našem obsáhlém slovníku

Kuchařův rádce

Rady, tipy, triky... Pokud se vám v kuchyni něco nepovedlo, nebo chcete jen poradit, rádce je tu pro vás.