Halloweenské recepty – připravte nejlepší cupcakes

Halloweenské recepty nejsou jen oblíbené čarodějnické prsty nebo jiné drobné občerstvení, ale i skvělé cupcakes. K přípravě těchto pokrmů se vám budou hodit hotové dekorace.

S čím je halloweenská kuchyně spojena? Většinou s dýní. Většina pokrmů připravených na svátek strachu vychází z této oranžové zeleniny. Jídla na Halloween by měla být také pikantní a výrazná v chuti. Existují však i dezerty pro nejmenší. I když tento svátek neslavíte, halloweenské recepty se na podzim rozhodně vyplatí použít. Zkuste jedinečné dýňové cupcakes.

 

Dýňové košíčky na Halloween

Suroviny:

200 g dýňového pyré (tj. Pečené, chlazené a rozmixované dýně),
180 g pšeničné mouky,
130 g třtinového cukru,
1 plochá lžička jedlé sody,
1 plochá lžička prášku do pečiva,
2 vejce,
70 ml oleje,
půl lžičky soli,
půl lžičky perníkového koření,
250 ml 30% krému,
3 lžíce moučkového cukru,
poleva

 

Příprava:

V jedné míse smíchejte suché přísady: prosejte mouku, promíchejte s cukrem, práškem do pečiva, sodou, kypřicím kořením a solí. Mokré přísady dejte do druhé mísy: do dýňového pyré přidejte vejce a olej a rozmačkejte. Lžíci po lžíci přidávejte do dýňové hmoty suché přísady, dokud nebude hmota jednotná. Těsto na košíčky dejte do formiček, pečte asi 25 minut v troubě vyhřáté na 180 stupňů. Po upečení vychlaďte a vyjměte z formiček. Vychlazenou smetanu vyšlehejte do tuha, na konci šlehání přidejte cukr. Muffiny přilepte k sobě smetanou a vytvořte dýni. Vytvarujte ocas dýně plastovou polevou a položte ji na dýňový muffin.

Cukrářská škola

V kapitolách a lekcích najdete vše, co potřebujete znát a vědět o kuchyni, surovinách i samotném vaření.
Zbožíznalství
Hledejte v našem obsáhlém slovníku

Kuchařův rádce

Rady, tipy, triky... Pokud se vám v kuchyni něco nepovedlo, nebo chcete jen poradit, rádce je tu pro vás.