Hovězí steak s ovocnou omáčkou a kaštanovými plackami
60 min.

Ingredience
- 800gramůHovězí svíčková
- 100mililitrůVíno portské
- 1kusRozmarýn čerstvý
- 4lžičkyKoření Steak 7 pepřů
- 1špetkaSůl
- 1špetkaPepř černý mletý
- 1lžíceCukr třtinový
- 2kusyHrušky
- 1lžíceOcet jablečný
- 200mililitrůHovězí vývar základní
- 1lžíceDžem brusinkový
- 2lžíceBrusinky
- 2lžíceOlej olivový
- Kaštanové placky
- 180gramůBrambory
- 100gramůKaštanové pyré
- 75gramůMouka pšeničná hladká T 650
- 1kusVejce slepičí
- 1kusVaječný žloutek slepičí
- 100mililitrůMléko polotučné
- 2lžíceMáslo čerstvé
Počet porcí:
4Nutriční hodnoty v jedné porci
Kalorie
656 kcal
Bílkoviny
54 g
Tuky
17 g
Sacharidy
46 g
Vláknina
6 g
Cukr
9 g
Postup přípravy
- 1Hovězí svíčkovou nakrájíme na 4 silnější plátky, lehce je naklepeme a vložíme do mísy. Zalijeme vínem, přidáme rozmarýn, čtyři druhy pepřů, mísu zakryjeme a necháme 2 hodiny marinovat v chladničce.
- 2V hrnci přivedeme k varu osolenou vodu a oloupané na kostičky nakrájené brambory v ní uvaříme do měkka. Poté brambory rozmačkáme.
- 3V míse smícháme rozmačkané brambory s kaštanovým pyré, hladkou moukou, vejcem, žloutkem, mlékem a solí. Vypracujeme hladké těsto.
- 4Na pánvi rozpálíme máslo a pomocí lžíce na pánvi tvoříme placky, které z obou stran smažíme. Po usmažení placky vyjmeme a udržujeme v teple.
- 5Ve další pánvi rozpálíme olivový olej a marinované maso na něm opečeme. Poté je vyndáme a udržujeme v teple.
- 6Z pánve odstaníme tuk, přidáme cukr, na kostičky nakrájené hrušky a necháme zkaramelizovat. Vyndáme z pánve a odložíme stranou.
- 7Do pánve nalijeme jablečný ocet, scezenou marinádu z masa, hovězí vývar a na mírném ohni vaříme asi 15 minut. Nakonec přimícháme brusinkový džem, čerstvé brusinky a přidáme zkaramelizované hrušky. Osolíme a opepříme.
- 8Na připravené talíře servírujeme opečené steaky společně s kaštanovými plackami a vše přelijeme ovocnou omáčkou.
Komentáře
Pro možnost přidání komentáře je třeba být přihlášen.