Jablkový závin z tvarohového těsta

60 min.
Česká republika

Ingredience

Počet porcí:
6

Nutriční hodnoty v jedné porci

Kalorie
203 kcal
Bílkoviny
3 g
Tuky
7 g
Sacharidy
34 g
Vláknina
3 g
Cukr
23 g
Zobrazit vše

Postup přípravy

 • 1
  Tvarohové těsto na pečivo [32967]:
 • 2
  Tvaroh smícháme se změklým máslem, moukou a solí. Vypracujeme na vále hladké těsto, složíme ho natřikrát a znovu vyválíme, složíme a necháme pod fólií v chladničce půl hodiny odpočinout. Poté z těsta vyválíme tenkou placku a vykrajujeme různé tvary, které plníme nebo sypeme ořechy.
 • 3
  Z těsta vyválíme tenké placky, jednu přeneseme na plech vyložený pečícím papírem, naplníme hrubě strouhanými jablky bez slupky a jádřinců. Jablka posypeme cukrem, citronovou kůrou a skořicí. Jablka přikryjeme druhou plackou, okraje přitiskneme, těsto potřeme rozšlehaným vejcem a pečeme v předehřáté troubě.
 • 4
  Upečený závin necháme mírně vychladnout a zasypeme moučkovým cukrem s vanilkou.

Komentáře

Pro možnost přidání komentáře je třeba být přihlášen.
Anonymní uživatel
ne 25. 10. 2015
Jablkový závin z tvarohového těsta
Našla jsem si tady tento recept na závin, ale jak se říká, nemá ani hlavu, ani patu. :-( Tak chci na něj upozornit. Ze 40 g mouky, 40 g tvarohu a 40 g másla se neudělá těsto, které půjde rozválet a naplnit jablky o váze 800 g. V postupu bod 2. patří věta:"Poté z těsta vyválíme tenkou placku a vykrajujeme různé tvary, které plníme nebo sypeme ořechy." k jinému receptu. Postup bod 3: tohle není postup na závin. Bod 4: ani po upečení to nemůže být závin. Uf....zadělala jsem těsto z 250 g mouky, 250 g tvarohu, 250 g másla a špetky soli. Těsto se nemusí překládat , nenašla jsem rozdíl mezi překládaným a nepřekládaným. Rozdělila jsem na dva díly, vyválela na obdelníky a středem dala pás jablek, navíc jsem přidala rozinky. přeložila jsem z jedné strany a pak i z druhé , ale aby spoj byl dole. Výsledek je na obrázku. Při výrobě tohoto těsta je vždy stejný podíl hlavních ingrediencí, říká se mu někdy i trojtěsto.