Pizza bread na grill

60 min.

Ingredience

Počet porcí:
10

Nutriční hodnoty v jedné porci

Kalorie
204 kcal
Bílkoviny
6 g
Tuky
3 g
Sacharidy
37 g
Vláknina
2 g
Vápník
10 mg
Zobrazit vše

Postup přípravy

 • 1
  Je potřeba gril s víkem a ovládat nepřímé grilování. Těsto kyne cca 30 minut + 10 minut. Čas kynutí těsta odpovídá rozpalu grilu na dřevěné uhlí. Je potřeba mít připravený a rozehřátý gril (záleží na grilu, gril na dřevěné uhlí roztápíme na 200°C).
 • 2
  TĚSTO V 'obrovské' míse smícháme mouku se sušeným droždím a se solí a vše promícháme. Mouku si necháme otevřenou po ruce (protože jí budeme dle potřeby přimíchávat).Přidáme olivový olej.Přidáme jogurt nebo kyšku a promícháme lžící.Připravíme si olivový olej (otevřeme a dáme si ho aby byl po ruce).Umyjeme si ruce a od této chvíle už používáme ruce. Do směsi přidáváme vodu nebo mouku dokud nevznikne mírně lepivé těsto (lepí se na ruce, ale lze ho z rukou lehce odlepit). S moukou opatrně, spíše dlouho hněteme těsto než přidáme vodu nebo mouku (pokud se přidá moc vody a moc mouky je ve výsledku těsto tvrdé).Těsto v ruce pokapeme olivovým olejem a uhladíme ho aby olej byl kolem celého těsta.Vložíme těsto zpět do mísy a necháme vykynout cca 30 minut (záleží na teplotě, tlaku, vlhkosti a kolik jsme přidali vody a mouky) pod útěrkou.
 • 3
  MARINÁDA Připravíme si marinádu nejlépe z čerstvých bylinek.Všechny bylinky najemno nasekáme a vložíme do menší misky.Přilijeme přiměřeně olivového oleje.Dva stroužky česneku (klidně více, záleží na kvalitě česneku) rozetřeme se třemi lžičkami soli a přidáme do misky s olejem a bylinkami.
 • 4
  PŘÍPRAVA NA GRILOVÁNIPřipravíme si ke grilu mašlovačku a nejlépe proutěný košík nebo talíř na ktrerém je útěrka (aby se těsto nezapotilo ze spoda po vyndání z grilu).Připravíme si čtyři obdélníky s hrubšího alobalu (cca 30x20 cm).Po vykynutí rozdělíme těsto na čtyři bochánky. Tyto bochánky položíme na připravený alobal a roztáhneme (zploštíme) aby pokrývaly skoro 3/4 plochy alobalu. A necháme ještě nakynout cca 10 minut (pokud by těsto už bylo dost nakynuté a roztahovalo se moc k okraji alobalu, tak ho dáme na gril dříve).
 • 5
  GRILOVÁNI Na gril položíme těsto na alobalu a zavřeme víko. Těsto se hezky nafoukne a po povrchu oschne.Po cca 10 minutách (záleží na grilu) kdy těsto je na povrchu oschlé a má hezky opálenou barvu do světle hněda, otočíme bochánky na druhou stranu. Sundáme alobal a grilujeme z druhé strany cca 3 minuty.Grilované bochánky při vyndání z grilu potřeme marinádou.
 • 6
  SERVÍROVÁNÍDáme si ugrilované bochánky bokem a můžeme grilovat hlavní chod (maso, rybu, zeleninu nebo sýry). Před podáváním ještě na chvíli vrátíme bochánky na gril.
 • 7
  Výsledkem je křupavá kůrčička s česneko-bylinkovou příchutí a vlhké těsto uvnitř.
 • 8
  Nedoporučuji grilovat jakékoliv pečivo během grilování masa nebo po grilování masa (se sýry nebo zeleninou není problém). Jinak pečivo natáhne chuť masa a působí těžce a mastně. Nejlépe grilujeme pečivo jako první věc hned po rozpalu grilu.

Komentáře

Pro možnost přidání komentáře je třeba být přihlášen.
Anonymní uživatel
so 15. 9. 2018
Pizza bread na grill
Výborné 😉