Čokoládový festival 2014 - Praha

Další ročník úspěšného Čokoládového festivalu proběhne od pátku 21. do neděle 23. listopadu v Galerii Harfa v Praze. Čokoláda zde bude opravdu úplně všude – pořadatelé jí totiž věnovali hned 1 000 čtverečních metrů!

Čokoládový festival pořádá již několik let agentura ChrisFromParis a je to jedinečná událost pro všechny milovníky této pochoutky. Letošní ročník přinese řadu novinek a překvapení.

Velmi zajímavá bude kulinářská show, během které přední šéfkuchaři uvaří z čokolády různé lahůdky podle svých receptur. Návštěvníci se budou moci přesvědčit, že využití čokolády v kuchyni je velmi velké a některé kombinace jsou velmi netradiční. Budou se zde připravovat výjimečné dezerty, ale třeba i švestkami plněná vepřová panenka přelitá bylinkovou čokoládou nebo noky v pomerančové čokoládě…a vše bude možné ochutnat. K vidění bude výroba pralinek a inspirací pro mnohé bude jistě kulinářské představení Ilony Dostálové, autorky kuchařky „Přirozeně a bez lepku“.

Minulé ročníky byly především o čokoládě, při tom letošním ji ale doplní ještě vafle, perníky, papalčinky, bonbony nebo pivo – samozřejmě především ve spojení s čokoládou.  Atrakcí jistě bude i obří svatební dort vytvořený z bonbonů.

Obrázek

Na celé ploše bude také rozsáhlá výstava obalů čokolád z celého světa a některé jsou skutečně unikátní. Výstavu ještě doplní různé historické předměty, které se používaly na výrobu čokolády a filmové dokumenty a fotografie.

Nadšení určitě vzbudí čokoládou malované obrazy z ateliéru Vladomíry Čecha, kterému se přezdívá ˇčeský Picasso“. Pro festival zapůjčil „čokoládová“ díla s krajinami, různá zátiší i portréty slavných osobností.

Svoje čokoládové výrobky na festivalu představí i řada známých výrobců. Nebude zde chybět například

ChocoMe, CandyStore, Carla, Kamila chocolates, Italské Liker, Kamelie – Vino z Francie, Gold Pralines, Choco-Café, Erotické Pralinky, Domaci-dorty.cz, Cakery, Mistr Vonka, Organo Gold, Nejedlý, Sapio-Golmův šém, Choco-Café, ChocoGastro a další.

Na žádné podobné akci samozřejmě nechybí ani různé soutěže a zábava pro návštěvníky. I na Čokoládovém festivalu jich bude hodně, pořadatelé mysleli na děti, ale i na dospělé. Vrcholem doprovodného programu jistě bude nedělní soutěž o multifunkční mikrovlnnou troubu, kterou vyhraje ten z účastníků, který přímo na místě upeče nejlepší čokoládové brownies.

Obrázek

 

Pokud tedy máte rádi čokoládu a nebo se chcete i jen příjemně pobavit, přijďte od pátku 21. do neděle 23. listopadu do Galerie Harfa v Praze.  Čokoláda mimo jiné zlepšuje náladu – a dobré nálady přeci není nikdy dost!

Kdyby jste to náhodou v Praze nestihli, bude Čokoládový festival během následujících měsíců ještě v Ostravě, Liberci, Olomouci, Plzni a dalších městech.

 

Cukrářská škola

V kapitolách a lekcích najdete vše, co potřebujete znát a vědět o kuchyni, surovinách i samotném vaření.
Zbožíznalství
Hledejte v našem obsáhlém slovníku

Kuchařův rádce

Rady, tipy, triky... Pokud se vám v kuchyni něco nepovedlo, nebo chcete jen poradit, rádce je tu pro vás.