Italská gastronomie a Prosecco na pikniku v parku

Speciality italské kuchyně a lahodné Prosecco si můžete vychutnat v sobotu 14. června téměř v centru Prahy. Na akci mimo jiné i vzhledem k jejímu názvu  Milujeme Processo nebudeme chybět ani my, kteří milujeme vaření, grilování, zmrzlinu…

Centrem dění akce Milujeme Prosecco bude v soboru 14.června od 10 hodin příjemná Prosekárna ve Slezské ulici a nedaleké Sady Svatopluka Čecha v Praze na Vinohradech. Do akce se ale zapojily i restaurace, pizzerie, vinárny, kavárny a cukrárny, ale i pekařství a sýrárny v okolí. V nabídce budou především vynikající italské speciality a samozřejmě i různé druhy Prosecca – neuvěřitelných 70 druhů!  

Obrázek

Pokud se rozhodnete postupně navštívit všechna místa, dostanete přehlednou mapku a pro urychlení si můžete vypůjčit v Prosekárně kolo. Tento náročný způsob poznávání italské gastronomie a Prosecca - Tour de Proseccohrady - se vám ale může vyplatit. Všude totiž dostanete do mapky razítko a dostanete se do losování o zajímavé ceny.  Pořadatelé ale mysleli i na pohodáře. Ti si můžou zapůjčeným piknikovým košem a dekou najít svoje místo v trávě pod stromy v Sadech Svatopluka Čecha a užít si svůj vlastní piknik v italském stylu.

Na akci mimo řízených i neřízených degustací Prosecca proběhne i minikurz vaření italských jídel, budou zde soutěže pro děti i dospělé, italská hudba a na závěr i promítání filmu…

Mimo toho všeho nás ještě zaujalo, že zakoupením produktů v průběhu akce přispějeme na provoz Linky bezpečí. To je mimo kvalitní gastronomie a zajímavého programu další dobrý důvod, proč jsme si z několika akcí, které v sobotu budou, vybrali právě Milujeme Prosecco.

Cukrářská škola

V kapitolách a lekcích najdete vše, co potřebujete znát a vědět o kuchyni, surovinách i samotném vaření.
Zbožíznalství
Hledejte v našem obsáhlém slovníku

Kuchařův rádce

Rady, tipy, triky... Pokud se vám v kuchyni něco nepovedlo, nebo chcete jen poradit, rádce je tu pro vás.