Nenechte si ujít svátek všech cukrářů – Svatební dort roku 2016 je tu!

Jedna z nejvýznamnějších cukrářských událostí roku je za dveřmi. 10. 1. 2016 se v pražském Clarion Congress Hotelu uskuteční finále 4. ročníku soutěže Svatební dort roku. Kromě ochutnávky finálových dortů, workshopů a prodejních stánků se mohou návštěvníci těšit na světoznámou cukrářku Annu Marii Roche.

Finálový den začne okolo desáté hodiny dopolední odhalením největších sladkých šatů z dílny Pavlíny Loučkové, Stáni Mutlové a Hanky Rawlings. Výroba šatů podle návrhu renomované návrhářky Soni Hlaváčkové zabrala rovné tři měsíce. Šaty budou zapsány do české knihy rekordů.

Poté čeká všechny návštěvníky to, proč sem přišli. V hlavním sále si budou moci prohlédnout dorty z hlavní kategorie Svatební design dortu. Ostatní kategorie Modelace cukrových květin, Juniorský hudební dort, Fashion skulptura a Cukrářský objev roku budou prezentovány. Kategorie Svatební sada cupcakes se připravuje přímo na místě, takže si je můžete prohlížet po celou dobu akce.

Největší hvězdou celého programu je bezesporu světově proslulá cukrářka a členka poroty Anna Maria Roche z Austrálie. Anna Maria peče dorty pro světové celebrity, jako jsou Nicole
Kidman, Rihanna či Celine Dione a vy budete mít možnost se od ní něco naučit během její 90minutové prezentace.

Obrázek

Letos jsou pro vás po celý den připraveny také prezentační a prodejní stánky mnoha českých a zahraničních společností. Nebude chybět ani e-shop s cukrářskými potřebami Ozdobdort.cz, který zde bude prezentovat potahové hmoty na dorty a potřeby na pečení od společnosti Silikomart a dalších renomovaných dodavatelů.

Během celého dne vás čeká opravdu bohatý doprovodný program. Přiveďte s sebou děti, které se vyřádí v kreativní dílně. Vy budete nasávat inspiraci a vědomosti na workshopech. Během ukázek na exhibičním podiu se něco málo přiučíte od Lucie Velechovské, Jarky Šípkové a dalších cukrářů.

Svou zručnost dokáží studenti předních cukrářských škol u nás, kteří budou vytvářet dort pro herce a zpěváky z muzikálu Pomáda. I celebrity tu mají svou kategorii, kterou letos zaštiťuje značka NESPRESSO.

Nezapomeňte si poznačit v kalendáři nejsladší den v roce a 10. 1. vyrazit na finále Svatebního dortu roku 2016 do Clarion Congress Hotelu Prague. Čeká tu na vás to nejlepší z cukrářských dílen u nás.

Obrázek  Obrázek

Cukrářská škola

V kapitolách a lekcích najdete vše, co potřebujete znát a vědět o kuchyni, surovinách i samotném vaření.
Zbožíznalství
Hledejte v našem obsáhlém slovníku

Kuchařův rádce

Rady, tipy, triky... Pokud se vám v kuchyni něco nepovedlo, nebo chcete jen poradit, rádce je tu pro vás.