Zhubněte vánoční kila jako vévodkyně Kate díky Dukanově dietě

Nedopnete každoročně po Vánocích džíny? Zkuste osvědčenou dietu celebrit jako je Kate Middleton, Jennifer Lopez nebo Nicole Kidman a dostaňte se rychle do formy.

I když je dieta určena převážně pro lidi se silnou nadváhou, můžete ji využít i když chcete shodit jen pár kilo navíc jako celebrity a rychle se vrátit na původní váhu.

Princip diety

Základem je vynechat veškeré sacharidy a konzumovat co nejvíc kvalitních bílkovin. To je program první, tzv. útočné fáze. Při ní jíte pouze libové drůbeží, hovězí, telecí a ryby a k tomu lžíci ovesných otrub jako zdroj vlákniny. Důležité je, abyste pili hodně vody. Tato fáze může trvat ale maximálně pět dní, jinak hrozí zdravotní problémy. Ve druhé fázi pak k bílkovinám a otrubám můžete přidat vybranou nízkokalorickou zeleninu jako třeba salát, chřest nebo brokolici.

Ve třetí fázi si můžete přidat dva plátky celozrnného toastu denně, jednu porci tvrdého sýra a jakoukoliv zeleninu. Dokonce si můžete výjimečně dopřát i jedno nebo dvě jakákoliv oblíbené jídla.

Poslední fáze je stabilizační, kdy se snažíte udržet si nové zdravější stravovací návyky. Jeden den v týdnu je však stále proteinový, kdy nejíte nic jiného než maso a vejce. Denně také doplňujete stravu o vlákninu ze tří lžic ovesných otrub. Ve všech fázích je důležitý pohyb, denně vyrazte alespoň na dvacetiminutovou procházku.

Dukanova dieta – jídelníček

První fáze:

Snídaně: horký nápoj, odtučněný tvaroh
Oběd: vařené krutí maso bez kůže
Svačina: čaj nebo káva bez cukru, vanilkový shake kefírový
Večeře: losos

Druhá fáze:

Snídaně: horký nápoj, krupičné placky
Oběd: zeleninový salát s jogurtem, kuřecí soté
Svačina: čokoládová zmrzlina
Večeře: zeleninové rizoto

Třetí fáze:

Snídaně: horký nápoj, míchaná vajíčka
Oběd: citronové krevety, kuřecí maso bez kůže s opékanou zeleninou
Svačina: citronový koláč
Večeře: Hovězí steak se zeleninou

Obrázek  

Recepty podle zásad Dukanovy diety

Nemusíte se bát, že budete pořád dokola jíst to samé. Tato dieta má spoustu receptů a v dalších fázích si můžete dopřát mnoho oblíbených dobrot, jen v trochu upravené formě.

Ovesné lívance

Ingredience

 • 2 lžíce ovesných otrub
 • 1 vaječný bílek
 • 1 lžíce tvarohu
 • 1 lžíce lučiny

Postup

Smíchejte otruby, tvaroh a lučinu do hladka. Pokud chcete lívance na slano, okořeňte si směs podle chuti. Přidejte bílky a promíchejte. Naběračkou nalívejte směs na nepřilnavou pánev a opékejte lívance na kapce oleje 2 minuty po obou stranách.

Kuřecí nugetky

Ingredience

 • 2 kuřecí prsa
 • půl hrnku ovesných otrub
 • hrstka parmezánu
 • 2 vaječné bílky
 • lžíce sušeného mletého česneku

Postup

Předehřejeme troubu na 180 stupňů. Smíchejte suché ingredience v míse. Vyklepněte bílky do druhé misky. Namáčejte prsa v bílku a pak v suché směsi a pokládejte na plech s pečicím papírem. Pečte 10 minut jednu stranu, otočte a 5 minut druhou stranu. Na poslední 2-3 minuty zapněte v troubě gril, aby se vytvořila kůrčička.

Míchaná vajíčka se špenátem

Ingredience

 • 2 vejce
 • hrst čerstvého špenátu
 • 1 lžíce nasekané cibule
 • 1 lžíce strouhaného sýra

Postup

Rozpalte olej v pánvi a opečte dozlatova cibuli. Přidejte špenát a nechte trochu podusit. Přihoďte ke špenátu vejce a sýr a míchejte, dokud nebude mít směs požadovanou konzistenci.

Další recepty na Dukanovu dietu najdete zde

Marg

Cukrářská škola

V kapitolách a lekcích najdete vše, co potřebujete znát a vědět o kuchyni, surovinách i samotném vaření.
Zbožíznalství
Hledejte v našem obsáhlém slovníku

Kuchařův rádce

Rady, tipy, triky... Pokud se vám v kuchyni něco nepovedlo, nebo chcete jen poradit, rádce je tu pro vás.