Gastroslovník

Zde najdete snad úplně vše o nejrůznějších potravinách a surovinách - ovoci, zelenině, masu, rybách, luštěninách atd. Nechybí ani jednoduché vysvětlení různých kuchařských výrazů nebo gastronomických názvů postupů. V tomto rozsáhlém gastronomickém slovníku najdete požadované informace nejen podle abecedy, ale i pomocí fulltextového vyhledávání. Pro ještě jednodušší a rychlejší hledání lze využít i jednotlivé kategorie.

Tagliatelle

Tagliatelle jsou těstoviny ve tvaru dlouhých nudlí, stočených do hnízd. Mají mnohostranné použití, hodí se k zeleninovým, masovým i rybím omáčkám. Podobné, ovšem o 2mm užší, jsou těstoviny fettuccine.

Tagliatelle Verdi

Jedná se o těstoviny ve tvaru dlouhých nudlí. Jsou zeleně zabarvené.

Tagliolini

Jedná se o těstoviny ve tvaru velmi úzkých dlouhých nudlí.

Tahini

Tahini je pasta z mletého sezamu. Můžeme ji konzumovat na chlebu, lehce oslazenou medem nebo ji použijeme při přípravě teplých jídel a moučníků.

Taleggio

TALEGGIO je polotvrdý sýr určený ke krájení původem z Itálie. Vzhled, chuť, vůně… Taleggio má tvar plochého hranolu o délce hrany zhruba 20 cm a hmotnosti 1,7-2,2 kg. Těsto má bílou až slámovou barvu, je měkké. Kůrka je načervenalá, slabá. Obsah tuku v sušině je 48 %. Výroba Vyrábí se z čerstvého kravského mléka. Sýr se solí za sucha a zraje při vysoké vlhkosti vzduchu a teplotě 3-8 °C. Doba zrání je asi 40 dní. Použití sýru Taleggio v…

Tamarind indický

Jinak indické datle nebo kyselé datle. Používáme plodovou dřeň lusků, v kuse nebo jako pastu. Tamarind má příjemnou ovocnou chuť, lehce nakyslou. Je rozšířeným kořením indické, asijské, východoafrické a latinskoamerické kuchyně. Protože je tamarind bohatý na pektin, spojují se jím želé, marmelády nebo čatní. Jinak se používá podobně jako ocet či citronová šťáva, ochucují se jím zeleninová, rýžová i luštěninová jídla, masité i rybí pokrmy.…

Tapeska filipínská

Ve 20. letech minulého století byla tapeska filipínská zavlečena do USA, kde se v současnosti komerčně využívá podél západního pobřeží. V Evropě se dnes chová také uměle, např. u francouzského pobřeží Atlantiku a Středomoří. Schránky jsou silnostěnné, mají asymetrický tvar stočený na jednu stranu. Lastury jsou pokryté soustřednými a radiálními žebry, která jsou v místech propojení výrazně zesílená. Zbarvení lastur je krémové s kresbou z…

Tapeska hladká

Je rozšířená v Atlantském oceánu a ve Středozemním moři, vyskytuje se také v Severním moři. Na povrchu lastur je kresba připomínající kobercový vzor, odtud také označení kobercová škeble, angl. carpet shell. Tapeska hladká dorůstá do délky 7cm. Tento druh mušlí se hodí ke konzumaci zasyrova nebo k dušení v páře.

Tapeska křížová

Je rozšířená v Atlantském oceánu a ve Středozemním moři. Tapeska křížová je oblíbená především ve Francii a ve Španělsku. Lastury dosahují velikosti 4-8cm, mají asymetrický tvar – jsou protáhlé jedním směrem. Základní zbarvení je hnědavé, na povrchu lastur jsou široké světlé a tmavší pruhy. Tapeska křížová je velice chutným druhem zaděnkovitých. Může se konzumovat zasyrova, vhodným způsobem tepelné úpravy je dušení v bílém víně s bylinkami.

Tatarák z lososa, tuňáka a rajčat

Tatarské bifteky z ryb se musí vzhledem k delikátní jemné chuti masa správně dochutit. U lososa se používá kopr, šťáva z lunetky nebo citronu a případně i zakysaná smetana, u tuňáka křen, wasabi ale třeba i sojová omáčka. K zdobení se v obou případech hodí kaviár, nejlépe černý.   Servírování K tatarským biftekům z lososa, tuňáka, rajčat a dalších jiných používaných surovin se nepřidávají další dochucující ingredience a tak se servírují na…

počet položek na stránku

Nejhledanější

Nejsou zde žádné hledané položky.

 
×

Přidávat recepty
mohou pouze přihlášení uživatelé.

Stačí se přihlásit nebo registrovat

TOPlist