Gastroslovník

Zde najdete snad úplně vše o nejrůznějších potravinách a surovinách - ovoci, zelenině, masu, rybách, luštěninách atd. Nechybí ani jednoduché vysvětlení různých kuchařských výrazů nebo gastronomických názvů postupů. V tomto rozsáhlém gastronomickém slovníku najdete požadované informace nejen podle abecedy, ale i pomocí fulltextového vyhledávání. Pro ještě jednodušší a rychlejší hledání lze využít i jednotlivé kategorie.

Dřevěné piliny

Jedná se o různě hrubé piliny, drtiny nebo hobliny z přírodního dřeva. Používají se jako surovina pro vyvíjení udícího kouře.

Droby

Jsou to vnitřní orgány z těla jatečného zvířete, které se při porážce vyjímají, například mozek, srdce, plíce, játra, ledviny, jazyk.

Droëwors – sušený

Jedná se o sušenou klobásu vyrobenou z hovězího masa, která obsahuje velmi málo tuku. Droëwors se vyrábí také z pštrosího masa nebo ze zvěřiny. Maso není fermentované, ale trvanlivost klobásy se obvykle prodlužuje octem. Klobása Droëwors je kořeněná, ne však pálivá. Dlouhá je 60cm a široká jen 2cm.

Droge worst – fermentovaný, sušený

Jinak také metworst, ale od německého métského salámu se Droge worst zcela odlišuje. Jedná se o hrubě mletou vepřovou klobásu, výrazně kořeněnou. V severním Nizozemsku se fermentuje a potom se suší na vzduchu. Klobása měří 22cm a široká je 4,5cm. Podává se nakrájená na plátky.

Drsnoplodík moravčinový - ajowan

Jinak adžvajen nebo indický kmín. Ajowan chutná výrazně a silně voní po tymiánu, s lehce hořkou a ostrou příchutí. Je klasickým kořením arabské a indické kuchyně. Patří do luštěninových pokrmů a do fritovaného pikantního pečiva z vaječného těsta. Ajowan se hodí i ke grilovaným drůbežím pokrmům a k nakládané zelenině. Bývá součástí směsí kari. Toto koření je možné zakoupit v obchodech s indickými a arabskými potravinami. Uchovává se vzduchotěsně…

Drůbeží maso - pečení, smažení, pošírování

Drůbeží maso se nejčastěji peče, případně se z něj vaří vývary a polévky, některé druhy a části drůbeže se opékají nakrájené na nudličky nebo smaží jako řízky. Velmi chutné je i drůbeží maso pošírované. Pečení je u všech druhů drůbeže v podstatě stejné, liší se od sebe především délkou tepelné úpravy a případně ingrediencemi, které k masu přidáváme. Opékání a smažení se využívá hlavně u kuřecích a krůtích prsou, která se porcují na nudličky nebo…

Druhy rizota

Rizoto je jedním ze základních jídel italské a především milánské kuchyně. Správně připravené rizoto by mělo být připraveno podle originálních italských receptur. Pokud se připraví jiným způsobem – například jednoduše tak, že se do běžně uvařené rýže jen přimíchají další suroviny, nelze ho nazývat rizotem, ale jen „z rýže uvařeným jídlem“. Druhy rizota Originální italská rizota se připravují podle několika základních receptur, které se od sebe…

Druhy steaků a vhodné maso

Na pečení nebo grilování hovězích steaků je vždy potřeba vybrat správný druh hovězího masa - ne všechny jsou vhodné na grilování. Některé typy masa se připraví na rozžhaveném grilu s dokonalým výsledkem, ale jiné – např. blade steak – tedy více prorostlý s kostí, nebo hovězí plec – jsou chutné, jen když se připraví pomalu při mírné teplotě a vlhku, které vznikne při orestování a následném dušení. Výběr správného druhu masa je proto na grilování…

Druhy tepelných úprav

Tepelné zpracování je u mnoha surovin a potravin nutností, kdy je musíme nějakým způsobem ze syrového stavu přeměnit do stravitelné podoby. Zároveň tímto způsobem dochází i k změnám a zlepšení chuti, aroma a vzhledu.  Způsob tepelné úpravy volíme nejen podle druhy potravin, ale samozřejmě i vzhledem k druhu konečného pokrmu. Lze ji poměrně výrazně zkrátit vhodným výběrem surovin a jejich základní přípravou, ale i použitím správného varného…

Duhový cihlový okoun

Vyskytuje se u východního pobřeží USA.Ryby dorůstají do délky 60cm. Maso je chutné, vhodné na všechny způsoby tepelné úpravy.

počet položek na stránku

Nejhledanější

Nejsou zde žádné hledané položky.

 
×

Přidávat recepty
mohou pouze přihlášení uživatelé.

Stačí se přihlásit nebo registrovat

TOPlist