Gastroslovník

Zde najdete snad úplně vše o nejrůznějších potravinách a surovinách - ovoci, zelenině, masu, rybách, luštěninách atd. Nechybí ani jednoduché vysvětlení různých kuchařských výrazů nebo gastronomických názvů postupů. V tomto rozsáhlém gastronomickém slovníku najdete požadované informace nejen podle abecedy, ale i pomocí fulltextového vyhledávání. Pro ještě jednodušší a rychlejší hledání lze využít i jednotlivé kategorie.

Další vychytané lekce

V domácím prostředí se dá připravit mnoho vynikajících lahůdek. Vždy je ale nutné použít kvalitní suroviny a dodržet základní postupy. Domácí výroba těstovin není složitá - chce to jen použít kvalitní suroviny a případně si pořídit stojek na výrobu těstovin. Doma se mohou vyrobit těstoviny plněné i neplněné. Domácí výroba uzenin - především klobás, jitrnic, jelit nebo tlačenky - vyžaduje určitou zručnost a také některé druhy vybavení, jako je…

Dančí bok

Daňčí bok se žebry vykazuje poměrně nízký podíl masa, většinou se naplocho stahuje z kostí. Je vhodný k přípravě rolády nebo ragú.

Dančí hřbet

Jedná se o nejušlechtilejší část daňčí zvěřiny, maso je křehké. Hřbet se připravuje s kostí i vykostěný, je vhodný na pečení, smažení i grilování.

Dančí kýta

Kýta se většinou rozděluje na části - zadní koleno, spodní šál, malý ořech, falešná svíčková, velký ořech a vrchní šál. Maso je vhodné k pečení v troubě, lze je smažit na pánvi i grilovat.

Dančí plec

Maso plece je červenohnědé s podobnou strukturou jako maso z daňčí kýty. Plec je vhodná k pečení nebo dušení.

Daňek vnitřnosti

Z vnitřností připravujeme samostatné pokrmy, nebo je zpracováváme na paštiky a teriny. Daňčí srdce Srdce druhů jelení a daňčí zvěře se liší jen svou velikostí. Daňčí plíce Plíce je potřeba před další úpravou zbavit průdušek. Daňčí játra Játra jsou hnědavě zbarvená, před další úpravou se musí zbavit žilek a tuku. Daňčí ledvinky Ledvinky před úpravou překrojíme a necháme krátce namočené ve vodě. Potom je potřeba odstranit močovody…

Ďas mořský

Je rozšířený od jihozápadních částí Barentsova moře až po Gibraltar, vyskytuje se také ve Středozemním a Černém moři. Žije v mělkých vodách i ve vodách do hloubky kolem 500m. Ďas má dokonalé maskování, téměř splývá s prostředím. Hlavní oblastí výlovu ďasů je severní Atlantik. Ďas mořský má zploštělé tělo a velkou hlavu s obrovskou tlamou. Prsní ploutve leží horizontálně po stranách těla, přední část prsní ploutve tvoří jednotlivé, volně…

Datle

DATLE - latinsky Phoenix dactylifera, anglicky date, francouzsky datte nebo německy Datel - jsou také známé jako Beduínský chléb a čerstvým se říká balah. Jsou plody stromu Datlovník obecný. Energie, vitamíny, minerály… Sušené datle už dost dlouho nepovažujeme za exotické ovoce, které jsme si dopřávali jen o Vánocích. Sušené i čerstvé jsou dnes k dostání celý rok. Datle patří mezi sedm „izraelských plodin“, které byly základem lidské výživy…

Datlovka vrtavá

Je rozšířená ve Středomoří, patří k chráněným druhům živočichů a nesmí se sbírat. Datlovky vrtavé žijí rády v úkrytu. Svá obydlí ve vápencových skalách nebo v korálových útesech si samy vyhlubují pomocí sekretu žláz, který obsahuje kyselinu. Tvar těla datlovek je velmi protáhlý. Lastury jsou tmanovhnědé, tvarem i barvou připomínají datle. Jedinci dosahují velikosti 5-8cm, někdy mohou dorůst až do délky 11cm. Datlovky jsou velmi chutné mušle,…

Debreceni kolbász – vařený

Maďarská klobása s jemnou strukturou vyrobená z vepřového masa. Je silně kořeněná paprikou, pepřem, česnekem a majoránkou. Debreceni kolbász se vyrábí neuzená i jemně uzená. Podává se pečená nebo grilovaná. Klobása měří 18cm a široká je 3cm.

počet položek na stránku

Nejhledanější

Nejsou zde žádné hledané položky.

 
×

Přidávat recepty
mohou pouze přihlášení uživatelé.

Stačí se přihlásit nebo registrovat

TOPlist